Alt tarafı eşinin kulağını kesti!

Eşi tarafından dövülüp kulağı kesilen Sıdıka P., iki ay korunduktan sonra mahkeme kararıyla kocasına verildi. Faruk P. sadece altı ay evden uzaklaşma cezası almıştı

VAN - Eşi Faruk P. tarafından dövülüp ardından kulağı kesilen Sıdıka P., iki ay koruma altında tutulduktan sonra arife günü Van Aile Mahkemesi’nin verdiği karar doğrultusunda kocası tarafından sığınmaevinden alınıp evine götürüldü.
Van’daki kadın dernekleri dün olayı protesto etti. 29 yaşındaki Sıdıka P.’nin dövüldüğünü, yüzünden bıçaklandığını ve kulağının yarısının kesildiğini hatırlatan dernek üyeleri, “Faruk P., sekiz yıl hapis cezası ile yargılanması gerekirken neden serbest bırakılmıştır. Defalarca ölümüne sebebiyet verilecek şekilde yaralanan S.P. en sonunda işkencecisine geri verilmiştir!” dedi.
S.P ’nin babası Ado Özer de eylemdeydi. Çobanlık yaparak ailesinin geçimini sağladığını belirten Özer, “Damadımız sürekli bizi tehdit ediyor, sürekli kızımı dövüyordu. En son 25 Eylül’de kızımın kulağını kesti. Devlette kızımı koruma altına aldı. Ben fakir olmama rağmen kızıma ve çocuklarına bakmak istiyorum. Ama damadımdan korktuğum için kızımı evime alamıyorum” diye konuştu.
Van’ın Saray ilçesinde yaşayan Sıdıka P., son saldırının ardından önce hastaneye ardından sığınmaevine götürüldü. Faruk P.’ye ise altı ay  evden uzaklaştırma cezası verildi. Faruk P., Van Aile Mahkemesi’ndeki davada “Evliliğinin bozulmaması için eşinin evine dönmesi gerektiğini ve bir daha hata yapmayacağını” söyledi. Mahkeme, Faruk P.’nin bu ifadesi üzerine “kadın sığınma evindeki eşini görebilmesi ve alabilmesi” yönünde karar verdi. Bu kararın ardından Faruk P., eşini kadın sığınma evinden alarak köyündeki evine götürdü. (aa)