Altan Tan'dan LGBT'ye yanıt: Bana fotoğraf çektirme talebi gelmedi

Altan Tan'dan LGBT'ye yanıt: Bana fotoğraf çektirme talebi gelmedi
Altan Tan'dan LGBT'ye yanıt: Bana fotoğraf çektirme talebi gelmedi
Malatya'daki Newroz kutlamalarında HDP'li Altan Tan'ın kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen LGBT'leri reddettiği öne sürüldü. Söz konusu iddia, KaosGL'nin haberinde yer aldı. Radikal'e konuşan Altan Tan ise "Miting boyunca Malatya İl Başkanımız ve eski İstanbul İl Başkanımız Doğan Erbaş ile birlikteydik. Böyle bir talep kesinlikle gelmedi. Ben konudan çıkan haber vasıtasıyla haberdar oldum" dedi.

RADİKAL - Malatya’daki Newroz kutlamalarında HDP Milletvekili Altan Tan’ın kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen LGBT’leri reddettiği   iddia edildi.

LGBT haber sitesi KaosGL’nin haberine göre; HDP Milletvekili Altan Altan Nevruz kutlamaları sırasında kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen LGBT’lerin talebini reddetti.

KaosGL’nin haberinde şu ifadeler yer aldı: “Malatya Homofobi ve Transfobi Karşıtı Gençlik İnisiyatifi’nin de katıldığı kutlamalarda Halkların Demokratik Partisi vekili Altan Tan, LGBT’lerin (lezbiyen, gey, biseksüel, trans) kendisiyle fotoğraf çektirme ricasını reddetti.”

ALTAN TAN: HABERİM OLMADI

Altan Tan ise Radikal'e yaptığı açıklamada “Miting boyunca Malatya İl Başkanımız ve Eski İstanbul İl Başkanımız Doğan Erbaş ile birlikteydik. Böyle bir talep kesinlikle gelmedi. Ben konudan çıkan haber vasıtasıyla haberdar oldum" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/132058513205855

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  resmen çekememek - user1026171

  bu parti artık çok büyük bunu görüyorlar , görüyorlar ki her yerden saldırıyorlar.bu parti bu oyunları bozar arkadaş bu oyunlarla birlikte herkesimin üzerine inşaa edilmiş barajları da bir bir yıkacak. Kimse yorulmasın HDP gümbür gümbür cümbür cümbür her renk ile her dil ile her inanç toplulukları ile geliyorrrr..........

  Evet ama - Ali Fistan

  user808804, LGBT'nin (ve escinsellerin) oncelikleri konusunda haklisiniz ancak o siddet, ayrimciligin beslendigi ya da guclendigi ya da cesaret buldugu ya da azalamadigi noktalardan en onemlilerinden birisi iste tam olarak bizlerin onlarla yanyana dahi gelme riskini dahi almak istememesi ya da tahammul edememesi. Eger bu haber dogruysa, HDP'nin mevcut partilerin icinde en ahlakli, tutarli ve duzgun parti oldugunu dusunen biri olarak, cok sasirdigimi ve yakistiramadigimi, bu tavrin, dogruysa, HDP'den beklenenler ile taban tababa zit oldugunu belirtmek ve uyarmak isterim bir vatandas ve secmen olarak. Unutmayalim ki Turkiye'nin karanlik doneminde umut olmaya adayligini koymus olan ve onun da en ciddi adayi HDP'yi milyolarca kisi cok yakindan, uzun soluklu olarak, her acidan titizlikle izliyor, takip ediyor. Zira Turkiye'nin daha aydinlik gunlere olan umutu cok titiz bir yapida ve onyillardri yapilan hep ayni, hey ayni kohne hatalara tahammulu yok.

  gereksiz tepki - Bir Garip Öğrenci

  LGBT bireyleri pozitif ayrımcılık mı istiyor? Reddedilmek gayet doğal bir şeydir. LGBT bireyleri olduğunuz için her istediğinizin olması mutlak doğru değildir.

  tahirk arkadaş - user1048067

  lgbt haklarını programına almış bir partinin vekili lgbt bireylerle aynı karede olmaktan çekiniyorsa insan düşünür haliyle bunlar mı savunacak lgbt haklarını diye. madem ezilenlerin yanında olacağını, azınlık haklarından ekmek yiyeceğini söyleyerek yola çıkıyorsun sözünün arkasında da dur bi zahmet. bu toplum kürt kimliğinin vurgulanıp durmasına da hazır değil , kadının sosyal hayatta etkinliğine de. senin mantığınla bakınca bu partinin hiçbir fonksiyonu yok o zaman. ki bu şahıs gerçekten demokrasiyi özümsediği için mi burda yoksa demokratikleşme adı altına kapaklanarak sadece kendi grubunun çıkarını kollamak için mi burda şüpheli.

  Tahirk - user808804

  Tamamen tahirk kokan hareketler. Altan Tan'ın o fotoğraf karesinden sonra başına gelecekleri yazmaya gerek yok. Gerçekçi olun, toplumda ki muhafazakar eğilimin tartışmaya dahi tahammül edemeyecek halde olduğu biliniyor. LGBT li bireyler için öncelikli olan fotoğraf çektirmek değil, toplumda ki saldırgan duruşun ortadan kırılmasıdır.