Alternatif yılbaşı kutlaması: 'Mekke'nin fethi'...

Alternatif yılbaşı kutlaması: 'Mekke'nin fethi'...
Alternatif yılbaşı kutlaması: 'Mekke'nin fethi'...
Anadolu Gençlik Derneği, İstanbul'un birçok ilçesinde yılbaşı kutlamalarına karşı alternatif yılbaşı kutlaması düzenledi. Mekke'nin fethinin anlatıldığı program sonunda bir grup genç ilahiler okudu.

RADİKAL - Anadolu Gençlik Derneği (AGD), İstanbul'un birçok ilçesinde yılbaşı kutlamalarına karşı alternatif yılbaşı kutlaması düzenledi. Mekke'nin fethinin anlatıldığı program sonunda bir grup genç ilahiler okudu.

AGD Fatih Şubesi'nin Ali Emiri Kültür Merkezi'nde düzenlediği 'Mekke'nin Fethi' gecesi, hafız Beytullah Özdemir'in Kur'an-ı Kerim okumasıyla başladı.

Program, AGD Fatih Şubesi Başkanı Osman Oktar'ın konuşmasıyla devam etti. Oktar, Mekke'nin fethinin çile, özlem ve sevda olduğunu belirterek, “Mekkenin fethi, güven, sabır, zafer ve kurtuluştur. Mekke'nin fethi, iman, ilim, itaat, teslimiyet, huzur ve sevinçtir. Mekke'nin fethi halkın hakimiyeti ve şahlanışı, batılın ise yok oluşudur" dedi.

'Mekke'nin Fethi' programına, AGD Fatih Kurucu Başkanı Necmettin Sarıcaoğlu, eski AGD Fatih İlçe Başkanı Mehmet Emin Kızıltepe, Saadet Partisi Fatih ve Bakırköy ilçe yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Gecede, Fatih Anadolu Gençlik Derneği üyesi bir grup genç koro halinde ilahiler okudu. (dha/ Çağatay KENARLI)


  http://www.radikal.com.tr/149644014964403

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user494438

  Mekke'nin fethi 1 ocak değildir yılbaşı kutlamasına alternatif yapılan sonradan uydurulan bir tarihdir müslüman ordusu 10 bin kişiyle 1 ocak 630 da Medine'den yola çıkarak 11 ocak 630 da mekke ye ulaşmistir ve nerdeyse direniş görmeden mekkeyi fetih etmişlerdir

  Yilbasi kutlamalarinin isa'nin dogumuyla bir alakasi yok... - volkank1980

  Hristiyan bir ülkede yasiyorum. Yilbasi kutlamalarinin bilindigi gibi dinsel bir anlami yok. Isa'nin dogumu 24 araliktir ve dinsel rtüeller ogün yapilir...

  Neyin alternatifi? Anlamadım. - Kör Kadı

  Noel kutlamalarının dinle bir ilgisi olmadığını; daha doğrusu tek tanrılı dinlerle bir alakası olmadığını, Noel kutlamalarının çok tanrılı pagan dönemine ait bir adet olduğunu cahil olmayan, yani bilgi körleşmesi içinde olmayan görme özürlü olan dahi görüp biliyor. Hal böyleyken Noel'i hala Hristiyanlıkla ilintilendirme bana göre ancak kör cehaletin işidir. Genç genç çocuklar inandırılmış bir şeye; bir matah yaptıklarını zannediyorlar. Yazık. Yirminci yüz yılda bu bilgi körlüğü gerçekten çok yazık. Çocukları, gençleri bu bilgi körlüğünün içinde kaybolmaya sebep olanlara yazıklar olsun.