Altı fizikçinin ailesi uçak kazasının izinde

Isparta Havaalanı'na inişe geçtiği sırada düşen Atlasjet uçağında yaşamını yitiren altı fizikçinin yakınları, Türkiye'de ve yurtdışında kazanın izini sürme kararlılığında olduklarını açıkladı.

İSTANBUL - Isparta Havaalanı'na inişe geçtiği sırada düşen Atlasjet uçağında yaşamını yitiren altı fizikçinin yakınları, Türkiye'de ve yurtdışında kazanın izini sürme kararlılığında olduklarını açıkladı.
Ölen fizikçilerin yakınları 30 Kasım'da, Isparta'da düşen Atlasjet uçağında ölen altı fizikçinin yakınları dün ortak basın açıklaması yaptı. Yetkili makamların raporlarını ve karakutu kayıtlarını beklediklerini söyleyen kazazede yakınlarının açıklamasında "Ulaştırma Bakanlığı'nın 'resmi' açıklamasının, kazanın önlenebilir olduğunu ortaya çıkması halinde sorumluları -Amerika ve Türkiye'de- nerede olurlarsa olsunlar bulup, yargı önünde hesabını sorma kararlılığı içindeyiz. Türkiye ve Amerika'da girişimlerde bulunuyoruz. Uçağın; yapım, bakım ve modifikasyonlarına ilişkin kayıtların korunması için Amerika'da mahkemeye başvurduk" denildi.