@ismailsaymaz

'Altı yıl alırsın' dediler intihar etti

'Altı yıl alırsın' dediler intihar etti
'Altı yıl alırsın' dediler intihar etti
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul ’da geçen ağustos ayında Efe Akın ve Güzin Su Müstecaplıoğlu adlı iki kuzen, ‘ATV’ denilen küçük araca binip site içinde gezerken, karşıdan gelen araca çarptı. Baba Eşref Akın’la diğer oğlu Ali Akın kaza yerine geldi. İki taraf arasında gerginlik çıktı. İddiaya göre Ali, çakısını diğer kazazedeye savurdu. Baba Eşref Akın Büyükçekmece Polis Merkezi’ne götürüldü. Ali de teslim oldu. Ancak Ali Akın, karakolda intihar etti. Akın’ın karakolda intihar görüntüleri yayımlanmıştı. Radikal, olayın öncesine ait detayları inceleyen dosyaya da ulaştı. Dosyadaki bilgilere göre babası Eşref Akın, karakoldaki polislere oğlu Ali’nin panik-atak hastası olduğunu ve ilaç kullandığını söyledi. Babasının isteği üzerine Ali’nin ilaçları evden getirildi. Polis “İfade işleminden sonra ilacını alsın” dedi. 

Sadece polise dava 

İfade sırasında baba Eşref Akın, oğlunun psikolojik tedavi gördüğünü kayda geçirdi. Yarım saat sonra ilacını alabilen Ali, babasının anlatımına göre, tedirgindi ve titriyordu. Ali Akın, babasına polislerin kendisine ‘Altı buçuk sene yatarsın’ dediğini söyledi. Baba Akın, avukatıyla görüşmek üzere üst kata çıkarılırken, Ali de polis Durmuş Akbulut’tan, kendisini tuvalete götürmesini istedi. Ali Akın polisin belindeki tabancayı aldı ve intihar etti. Olayla ilgili sadece polis Durmuş Akbulut hakkında, ‘taksirle ölüme neden olmak’ suçundan dava açıldı.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  ATV

  ,

  Taraf

  ,

  ağustos

  ,

  site

  ,

  İntihar

  http://www.radikal.com.tr/113080111308011

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BİR MODA OLDU - pispor

  karakolda göz altında iken intihar etti söylemlerine artık ben inanmıyorum.bu olayda öyle polisin tabancasını aldı intihar etti.ya bu tabanca masa üzerinde mi yoksa kapaklı çıt çıtlı kılıfındamı,yoksa emniyeti açık namluya mermi sürülmüş mü .kusura bakmayın polis devletin hükümetin polisi devlet polisine arka çıkar bu normal ama kafalarımızdaki soru işaretini bu şekilde ortadan kaldıramaz.kusura bakmayın.