Altı yıldır kaçan tecavüzcü yakalandı

Altı yıldır kaçan tecavüzcü yakalandı
Altı yıldır kaçan tecavüzcü yakalandı
Gaziosmanpaşa'da Z.B. adlı kadına tecavüz eden ve ardından değerli eşyalarını gasp eden Mehmet A. isimli zanlı, 12 yıl hapis cezası aldıktan 6 yıl sonra önceki gün yakalandı.

İSTANBULGaziosmanpaşa’da Z.B. adlı kadına tecavüz eden ve ardından cep telefonuyla ziynet eşyalarını çaldığı tespit edilen Mehmet A. 12 yıl hapis cezası aldı. 6 yıldır her yerde aranan şüpheli önceki gün gözaltına alındı.

Gaziosmanpaşa'da 2003 yılının aralık ayında meydana gelen olayda bir arkadaşının yanına kalmaya giden Z.B. adlı kadın kimliği meçhul kişiler tarafından kaçırıldı. Bir süre sonra polise başvuran Z.B. kendisini kaçıran kişilerin ormanlık alana götürerek tecavüz ettiğini ardından cep telefonu ve kolundaki bilezikleri gasp ettiklerini söyledi. Z.B. polislere şüphelilerin kimseye bir şey söylememesini tembih ederek kendisini serbest bıraktıklarını anlattı.

Polis tarafından başlatılan soruşturmada zanlılar Mehmet A., Ö.Y. ve M.A. olaydan kısa süre sonra yakalandı. Tutuklanan zanlılardan Ö.Y. ile M.A. sadece kaçırma olayına yardım ettikleri gerekçesiyle bir süre cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakıldı. Hakkında zorla alı koymak, tecavüz ve gasp suçlarından dava açılan Mehmet A. ise 2007 yılının Mart ayında tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı. 2007 yılının Aralık ayında bu suçlardan hakkında 12 yıl hapis cezası kesinleşti. O tarihten bu yana izini kaybettiren Mehmet A. önceki gün Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Mehmet A. cezasının kalan kısmını çekmesi için önce adliyeye daha sonra cezaevine gönderildi.


ALİ AKSOYER / DHA