Altı yıldır kaçan tecavüzcü yakalandı

Altı yıldır kaçan tecavüzcü yakalandı
Altı yıldır kaçan tecavüzcü yakalandı
Gaziosmanpaşa'da Z.B. adlı kadına tecavüz eden ve ardından değerli eşyalarını gasp eden Mehmet A. isimli zanlı, 12 yıl hapis cezası aldıktan 6 yıl sonra önceki gün yakalandı.

İSTANBULGaziosmanpaşa’da Z.B. adlı kadına tecavüz eden ve ardından cep telefonuyla ziynet eşyalarını çaldığı tespit edilen Mehmet A. 12 yıl hapis cezası aldı. 6 yıldır her yerde aranan şüpheli önceki gün gözaltına alındı.

Gaziosmanpaşa'da 2003 yılının aralık ayında meydana gelen olayda bir arkadaşının yanına kalmaya giden Z.B. adlı kadın kimliği meçhul kişiler tarafından kaçırıldı. Bir süre sonra polise başvuran Z.B. kendisini kaçıran kişilerin ormanlık alana götürerek tecavüz ettiğini ardından cep telefonu ve kolundaki bilezikleri gasp ettiklerini söyledi. Z.B. polislere şüphelilerin kimseye bir şey söylememesini tembih ederek kendisini serbest bıraktıklarını anlattı.

Polis tarafından başlatılan soruşturmada zanlılar Mehmet A., Ö.Y. ve M.A. olaydan kısa süre sonra yakalandı. Tutuklanan zanlılardan Ö.Y. ile M.A. sadece kaçırma olayına yardım ettikleri gerekçesiyle bir süre cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakıldı. Hakkında zorla alı koymak, tecavüz ve gasp suçlarından dava açılan Mehmet A. ise 2007 yılının Mart ayında tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı. 2007 yılının Aralık ayında bu suçlardan hakkında 12 yıl hapis cezası kesinleşti. O tarihten bu yana izini kaybettiren Mehmet A. önceki gün Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Mehmet A. cezasının kalan kısmını çekmesi için önce adliyeye daha sonra cezaevine gönderildi.


ALİ AKSOYER / DHA


  http://www.radikal.com.tr/114847811484782

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ADALET - Equalizer001

  Adaletin Turkiye'de ne kadar yavas ve carpik isledigini bilmek istiyorsaniz, alin size canli ornegi; Bir kadin vatandasimiz 2003 Yilinda gasp edilerek irzina geciliyor ve degerli esyalari elinden aliniyor, Polis zanlilari kisa zamanda yakalayip Mahkemeye teslim ediyor, bizim evlere senlik mahkememiz karari 10 Yil sonra veriyor. Kadina karsi siddet iceren davalar, Muz Cumhuriyetlerinde bile bu kadar gecikmez. "Geciken adalet, adalet değildir." W.S.LANDOR

  kol arasına girmeyi seven sivil polisler - demlicay2011

  yaptığınız ne zor iş böyle. türk filimlerindeki gibi olay olur biter. siren sesiyle türk polisi adaleti ve kanunu yerine getiriri. bu şahıs gezici olsaydı yedi sülalesi araştırılırdı. işte bunların adaleti ve neyse böyle işte.