'Altın Boğa' ödülü yine Türkiye'nin

Turizm sektörünün büyük ödüllerinden biri olarak kabul edilen 'Altın Boğa' ödülü, bu yıl yine Türkiye'nin. Geçen yıl Antalya'nın Belek beldesindeki Xanadu Otel'in aldığı ödüle, bu yıl Limak Grubu'na ait Atlantis Otel layık görüldü.

ANTALYA - Turizm sektörünün büyük ödüllerinden biri olarak kabul edilen 'Altın Boğa' ödülü, bu yıl yine Türkiye'nin. Geçen yıl Antalya'nın Belek beldesindeki Xanadu Otel'in aldığı ödüle, bu yıl Limak Grubu'na ait Atlantis Otel layık görüldü. Atlantis, ödüle, Avrupa'nın en büyük tıp kongresi olan Kardiyovasküler Radyoloji Kongresi'ndeki 'catering' hizmetiyle hak kazandı.
Merkezi İspanya'da bulunan ve 116 ülkede 15 bin üyesi olan Trade Leader Club'ün verdiği Uluslararası Turistik Otel ve Yemek Endüstrisi Ödülü'nü böylece Türkiye iki yıl üst üste kazanmış oldu. Atlantis
Otel Genel Müdürü Kaan Kavaloğlu, şunları söyledi: "Türkiye'nin kongre turizminden elde ettiği kazanç yıllık 400 milyon dolar. Bu rakamı 1 milyar dolara çıkarmak hiç zor değil. Diğer alternatif turizm çeşitleri
içinde olan futbol, golf ve outdoor sporları da eklersek, alternatif turizmden bir yılda toplam 5 milyar dolar kazanabiliriz."