Altın fiyatındaki düşüş yarışmacıları ödülsüz bıraktı

Altın fiyatındaki düşüş yarışmacıları ödülsüz bıraktı
Altın fiyatındaki düşüş yarışmacıları ödülsüz bıraktı
Diyarbakır'da düzenlenen yemek yarışmasında dereceye girenlere verilecek altın ödülü, piyasada altın bulunamadığı için verilemedi

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da düzenlenen yemek yarışmasında dereceye girenlere verilecek altın ödülünün, piyasada altın bulunamadığı için verilemediği bildirildi.

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde Diyarbakır Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Diyarbakır Tanıtma Kültür Yardımlaşma Vakfı (DİTAV) birliğiyle Sur ilçesindeki tarihi Kervansaray'da ekşili dolma ve içli köfte kategorisinde ödüllü mahalli yemek yarışması düzenlendi.

Kültür ve Turizm İl Müdürü Şükrü Dursun, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında Turizm Haftası etkinlikleri düzenlendiğini anımsattı.

Kendilerinin de bu yıl ekşili dolma ve içli köfte kategorisinde ödüllü mahalli yemek yarışması düzenlediklerini anlatan Dursun, şunları söyledi:

"Kadim Diyarbakırımızda Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde yemek yarışması düzenliyoruz. Bu yemek yarışmasını Diyarbakırımızın önemli tarihi mekanlarından olan Kervansaray tesislerinde yapıyoruz. Şu an yemek yarışmamız yapılmaktadır. Amacımız Diyarbakır'da yemek kültürünün tanıtımını yapmak. Diyarbakır'ın tanıtımını yapmak ve turizme katkı sağlamaktır. Yarışmacılar, yarışmaya dolma ve içli köfte yemekleriyle katıldılar. Yarışmada birinciye tam, ikinciye yarım ve üçüncüye çeyrek altın verilecek."

DERECEYE GİRENLERE ALTIN VERİLEMEDİ

Yarışmada jüriden ekşili dolma kategorisinde en fazla puanı alan Handan Pencereci birinci, Mülkiye Nazlıcan ikinci, Cemile Taş üçüncü oldu. İçli köftede ise Cemile Taş birinci, Fatma Kavmaz ikinci ve Mülkiye Nazlıcan üçüncü oldu.

Bu arada dereceye girenlere verileceği duyurulan tam, yarım ve çeyrek altınlar, piyasada altın bulunamadığından verilemedi.

‘KUYUMCULAR ALTIN SATMADILAR’

Şükrü Dursun yaptığı açıklamada, bugün altın almaya giden arkadaşlarının piyasada altın bulunmadığı için alamadıklarını belirterek "Altın fiyatındaki düşüş nedeniyle kuyumcular altın satmadılar. Cuma günü saat 15.00'te İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne geliyorsunuz. Orada ödülünüz olan altınları size veriyoruz" dedi.

Öte yandan tüm yarışmacılara Diyarbakır Mutfağı adlı birer yemek kitabı hediye edildi.(aa)


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  Diyarbakır

  ,

  Turizm

  ,

  Yemek

  ,

  Hediye

  ,

  Bugün

  ,

  ,

  kültür

  http://www.radikal.com.tr/112996511299651

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SUPEER BEYINLER COZUM, VASAT BEYINLER MAZERET URETIR. - Equalizer001

  Radikal: ?Diyarbakır'da düzenlenen yemek yarışmasında dereceye girenlere verilecek altın ödülü, piyasada altın bulunamadığı için verilemedi? demis. Ilkel kabilelerde oldugu gibi bir yarisi kazanana illaki suslu-puslu metaller mi vermeniz gerekiyor? Neden medeni ulkelerde oldugu gibi yarisi kazananin adina guzel el yazisi ile yazilmis, Kultur ve Turizm il Mudurlugu tarafindan muhurlenmis ve cerceveletilmis takdir-name ile zarfin icin bir miktar para vermeyi akil edemediniz? Kultur Bakaninin politika ile yatip, politika ile uyandigi ulkede Kultur Mudurlugunun yapacagi da ancak maazeret uretmek olur. Basbakan R.T. Erdogan; atandigi gunden beri Kultur ve Turizm ile ilgili yeni bir sey uretemeyen Omer Celik?ten Bakanligi teslim almazsa, bu dunyada Turkiyelilere, gelcek dunyada da Yaradanina hesap veremez.