Altıncı 'İmralı heyeti' Öcalan'la görüşüyor

Altıncı 'İmralı heyeti' Öcalan'la görüşüyor
Altıncı 'İmralı heyeti' Öcalan'la görüşüyor
BDP Eşbakanı Selahattin Demirtaş ve BDP Iğdır milletvekili Pervin Buldan bugün sabah saatlerinde, Abdullah Öcalan'la görüşmek üzere İmralı'ya hareket etti.

Radikal.com.tr - BDP Eşbakanı Selahattin Demirtaş ve BDP Iğdır milletvekili Pervin Buldan bugün sabah saatlerinde, Abdullah Öcalan'la görüşmek üzere İmralı'ya hareket etti. 

PKK 'nın çekilmesiyle ilgili bilgileri Abdullah Öcalan'a iletecek olan heyet, çözüm sürecinin ikinci aşamasına geçilmesiyle ilgili Öcalan'ın yol haritasını dinleyecek. Altıncı kez İmralı'ya giden BDP heyetinin döndüğünde açıklama yapıp yapmayacağı henüz bilinmiyor.


  http://www.radikal.com.tr/113664411366447

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  PKK ve Gezi eylemleri - greta garbo

  Bu ikisinin adlarının yan yana telaffuz edilmesi bile Gezi Parkı eylemcilerinin şu an karşılaştıkları suçlamaları (çapulcu, vandal, radikal, hatta terörist) daha da ileriye götürebilir. Elbette kürt hareketi Gezi eylemlerine destek olmalı, fakat Öcalan ve PKK'nın bir de Gezi Parkı sürecine dahil edilmesi hem Gezi Parkı'na, hem de Barış sürecine zarar verir. Umarım BDP heyeti bu konuda bir adım atmaz.

  hayal denizi03 adlı kullanıcı - maximus12

  çok fazla hayal görmeye başlamışın galiba.Sizin gibi zihniyetler yıllardır Kürtlerin yaşadığı muameleyi Gezi parkında yaşıyor şuan ama görünen o ki kafa hala boş.Ne zaman öğreneceksiniz acaba inkarla ırkçılıkla nefretle bir yerlere varamayacağınızı.Hayatı bir ot gibi yaşayıp sonra göçüp gittiğinizde yerinizden en azından bir çiçek bitsin bir sap değil.

  BDP LİDERİNİ ZİYARET ETMİŞ! - Hayal Denizi03

  BDP İle Bebek katilinin görüşmesi rutin hale geldi. Gezi Parkında ki gençlere Esip gürleyen Başbakan PKK lideri söz konusu olunca pamuk gibi yumuşuyor. Polis süt dökmüş kedi gibi oluyor. Hukuk işlemiyor. Meri yasalar meriyetini yitiriyor. Allah Büyük! Bu karanlığın mutlaka aydınlanacağı gün gelecektir.

  Gezi olayları destek vereceğini umut ediyorum. - fkont

  Gezi parkında bazı gruplar geçmişlerinde Kürt düşmanlığı yapsalarda sonuna kadar destek vermemiz gerekir. Biraz geç uyandım ama olsun bir haftadır oradakilere kızıyordum hepsinden özür diliyorum. Hepsi şerefi için hayatı ve geleceği zarar görme pahasına orada dimdik duruyorlar. Bin yıl sonrada insanlık onlardan bahsedecek.

  Gezi Parkı vetosu. - ismet65

  BDP’nin İmralı heyetinin değişmez ismi İstanbul Milletvekili Sırrı Süreya Önder, bugün gerçekleşen 6’ıncı ziyarette yer almıyor. Sırrı Süreya Önder’in Gezi Parkı eylemleri sırasında üstlendiği sorumluluk nedeniyle İmralı’ya gidemiyor. Gidişinin Başbakan Erdoğan’ın da bilgisi dahilinde Adalet Bakanlığı yetkileri tarafından veto edildiğini herkes biliyor. Ne yapalım? Yüzde elinin Başbakanı çok inatçı birisi olduğunu bugünkü konuşmalarında öğrendim, ve nereye kadar?

  Sakla samanı gelir zamanı - BedriBey

  Abdullah Öcalan, PKK'nın kurucusu ve ilk lideridir. 28 Nisan 1999'da Türk Ceza Kanunu'nun 125. maddesine göre vatana ihanet suçu gereğince hakkında ölüm cezası istenmiştir.29 Haziran 1999'da silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek suçuyla idama mahkûm edilmiştir.Cezası "Avrupa Birliği uyum yasaları" gereğince ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çevrilmiştir.Ee avrupa boşuna bekletmemiş. Bu katil dün Terör örgütü lideriyken,bugün Fatih Altaylı Habertürk kanalında "Öcalan Türkiye'nin ikinci siyasi lideridir" diyerek bu adamı ne ilan etmeye çalışıyor? medya yandaş değil,medya emperyalizm köpeği.

  SAYIN ÖCALAN DİYECEK - pispor

  hükümet niçin ve neden adım atmıyor gerillanın çekilmesi sürerken