Altıncı PKK'lı grup geri çekildi

Altıncı PKK'lı grup geri çekildi
Altıncı PKK'lı grup geri çekildi
8 Mayıs'ta başlayan geri çekilme süreci kapsamında altıncı PKK'lı grubu da Kuzey Irak'taki kamplara geçiş yaptı.

Türkiye ’deki PKK ’lıların geri çekilme süreci devam ediyor. 16 kişiden oluşan ve Şırnak bölgesinde faaliyette olan bir PKK’lı grup daha bu sabah Kuzey Irak’a geçiş yaptı.

ANF'nin haberine göre Siirt-Şırnak bölgesinden çekilen grubu, kamptaki PKK yöneticileri karşıladı. Geri çekilişi tamamlayan grubun yetkilisi Agit Ziryan kod adlı PKK’lı, örgüt mensuplarının kontrollü bir şekilde çekilmeye devam ettiğini ancak yolda zorluklarla karşılaştıkları için ilerlemenin yavaşladığını açıkladı.

Kendilerinden önceki gruplar gibi, geri çekilirken engellerle karşılaştıklarını ifade eden PKK’lı, bu engelleri “Suların yükselmesi gibi doğa koşulları, askeri hareketlilik, gözetleme, keşif uçuşları” olarak sıraladı. PKK'lılar, küçük bir askeri birliğin de çekilen gruplara karşı faaliyet içinde olduğunu iddia ederek, bu durumun da çekilmeyi yavaşlattığını söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/113511111351119

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Helal bizlere - bizim

  Madem bu kadar barış severdik yitip gitmesine niçin göz yumduk, onbinlerin? Eskinin eli kanlı terör örgütü şimdinin gerillası geçmişin lanetli bebek katili, şimdinin barış elçisi Bir ölür bin doğarız diyen milletim ah milletim.

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  benim vatandaşımı öldüren eli kanlı terör örgütü üyeleri zafer çığlıkları atarak gidiyor, türk ordusuda seyrediyor yazıklar olsun, o şehitlerin hesabını nasıl vereceksiniz öteki tarafta sözde müslümanlar

  çekiliyor - üsve

  dedikodu etmeyin adamlar çekiliyor sonu hayır ola

  barış için - ÇİVİTMAVİSİ

  ne yapsalar bir bahane hazır kalsınlarmı gitsinlermi.Savaş durmuş insanlar ölmüyor en azından asker anneleri gece rahat uyuyor.Kendileri savaştan uzak olanlar atıp tutuyor.

  Gereksizlere cevap !! - hozan serhat

  neye hizmet ediyorsunuz Allah aşkina !! yorum olsun diye mi yorum yapıyorsunuz ... gerîllanın kobraları, skoskylerî, kirpileri, akrepleri mî var da haberimiz yok ?? tabi ki çekilme yavaş olacaktır ... ama siz ne anlarsınız gerillanın halinden..

  Savas mi, yoksa baris mi? - nemzetkozi

  Bazi konularda tc'yi anlamak icin butun iyimserlik sinirlarini zorlamak gerekiyor sannimca. once savas vardi ve demokratik insani olmazsa olmaz haklarin verilmesi onunde engel teskil ettigi savunuluyordu. simdi iyi ya da kotu bir mutabakata varilmis olmasina ragmen, kontra guruplar gerillaya karsi tekrardan firsatci ve provokatorce rol oynamaya devam etmekte, sinir karakollari i ve barajlarin insasina gerilla hareketsizligi firsat gorulerek jet hizi verilmistir. bu girisimleri hangi polyanalist neyle aciklayabilir bilemem ama realistler kuskusuz bu noktada kati septimizmi surdureceklerdir.

  Karpuz - gazetey

  Adama daha karpuz yiyecektik derler. 1500-2000 kişilik uyuşturcu kaçakcılığından tutda adam öldürmeye kadar her türlü illegal işlere karışmış bir grupla başedemeyen 500.000 kişilik Türk ordusunun komutanları, onun komutanı ve yöneticiler güruhu ellerinde çiçeklerle sizi her gördüklerinde karşılamaları gerekirdi. Onlarında sizinde şanına yakışıyor mu? Olmadı.