Altındağ duvarları öldürüyor

Altındağ'da belediyenin yaptığı yıkım ölüm getirdi. Önceki akşam belediye ekipleri Orhan Kemal Caddesi'nde yol genişletmek için çalışırken 45 yaşındaki iki çocuk annesi Nardane Akbaş da ekmek almak için sokağa çıkmıştı.
Haber: TARIK IŞIK / Arşivi

ANKARA - Altındağ'da belediyenin yaptığı yıkım ölüm getirdi. Önceki akşam belediye ekipleri Orhan Kemal Caddesi'nde yol genişletmek için çalışırken 45 yaşındaki iki çocuk annesi Nardane Akbaş da ekmek almak için sokağa çıkmıştı. Akbaş, bu sırada duvarın altında kalarak can verdi. Akbaş'ın yakınları, 'kaza'dan Altındağ Belediyesi'ni sorumlu tuttu. Yıkım yapılan evin etrafında diğer konutlara çok yakın olmasına rağmen herhangi bir güvenlik önlemi alınmadığını belirten vatandaşlar, belediyeyi insan hayatına değer vermemekle suçladı.
Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Gökalp Yılmaz ise suçlamalarını şöyle yanıtladı: "Olay olduğu sırada yıkım ekipleri o binada değil, iki bina aşağıda çalışıyordu. Belediyenin olayda bir sorumluluğu bulunduğu doğru değil. Aldığımız bilgiye göre ölen kadın enkazdan tahta veya benzeri şeyler toplarken bu olay yaşanmış. Kalp krizi bile geçirmiş olabilir. Sebep otopsi raporundan sonra belli olacak." Yılmaz, yıkım yapılan binaların etrafında güvenliği sağlayacak fiziki bir engelin bulunmamasını ise "Günde bir değil 20-30 bina yıkıyoruz. Onu yapamayız. Ama bütün tedbirleri alırız" diye açıkladı.
Bir haftada iki vaka
Altındağ'ın Gürpınar Mahallesi'nde geçen perşembe yoğun yağışın ardından bir gecekondunun yanında bulunan istinat duvarı çökmüş, toprak ve kaya parçalarının altında kalan evdeki Gökhan Ersen yaşamını yitirmişti.


    http://www.radikal.com.tr/7475207475200

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.