Altınşehir'de yıkım alanı savaş alanına döndü

İstanbul Altınşehir'deki yıkım gerginliği bitmiyor... Bir okula ve bir eve gaz bombasının düşmesinin ardından bir çok çocuk yaralanırken, çıkan olaylarda polise derdini anlatmaya çalışan esnaf "orantısız güç"le karşılaştı. Polis esnafı önce yumrukladı, sonra tekmeledi.

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle


BAŞAKŞEHİR'DEKİ YIKIM ÇATIŞMALARININ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 

 

Ruhsatsız binaların ve kaçak yapıların yıkılmasına karşı çıkan vatandaşlar, polise taş, sopa ve tuğla parçaları ile saldırdı. Polis de biber gazı sıkarak grubu dağıtmaya çalıştı.

Olayda bir körüklü İETT otobüsünün camları kırıldı, lastikleri patlatıldı.

Polis ekipleri ara sokaklarda kendilerine taş ve sopa ile saldırıda bulunanlara, biber gazının yanı sıra panzerlerden renklendirilmiş su da sıkarak müdahale ediyor.

İlköğretim okuluna da gaz bombası düştü

Olaylar sırasında Başakşehir Tepe İlköğretim okulunun bahçesine de gaz bombası düştü.

Öğrecilerin derste olduğu sırada okul çevresindeki göstericelere müdahale eden polislerin kullandığı gaz bombalarından bazıları okul bahçesine düşünce öğrenciler de etkilendi.

Derslere ara verilen okulda çok sayıda öğrenci gazdan etkilendi. Okula ambulans çağrıldı, baygınlık geçiren öğrencilere sağlık ekipleri müdahale etti. Bu öğrencilerden bazıları da velilerin araçlarıyla hastaneye götürüldü.

4 AYLIK BEBEK ETKİLENDİ

İstanbul Altınşehir'de çıkan olaylarda polisin attığı gaz bombası 3. kattaki bir daireye isabet etti. Camı kırarak içeri giren gaz bombası, ev sakinlerini etkiledi.

Evdeki vatandaşlardan bazıları balkonlara kaçarak yüzlerini havlu ve bezlerle kapattı. dairede yayılan gaz, evdeki 4 aylık bir bebek ile küçük yaştaki çocuklara da zor anlar yaşattı

Fenalaşan bebek, mahalledeki bir ambulansa alınarak ilk müdahale yapıldı. Durumunun iyi olduğu öğrenilen bebek, kontrol edilmek üzere ambulansla hastaneye götürüldü.

Yaşanan olay üzerine bebeğin ailesi ile mahalle sakinleri polise tepki gösterdi.(dha)