Alzheimer hastasının cesedi bulundu

Alzheimer hastasının cesedi bulundu
Alzheimer hastasının cesedi bulundu
Balıkesir'in Gömeç İlçesi'nde, 3 gündür kendisinden haber alınamayan alzheimer hastası 63 yaşındaki Sadettin Uçar'ın cesedi, dere yatağında bulundu.

GÖMEÇ - İlçeye bağlı Karaağaç beldesinde yalnız yaşadığı öğrenilen Saadettin Uçar, geçen pazartesi günü kayboldu. Komşularının ve yakınlarının jandarmaya haber vermesi üzerine çalışma başlatıldı.

Yapılan aramalara rağmen Uçar, bulunamadı. Akşam saat 16.00 sıralarında köpeğini gezdirmeye çıkan 28 yaşındaki Erkin Demiray, Çatalzeytin Mevkii’ndeki dere yatağına geldiğinde, bir ceset ile karşılaştı.

Demiray’ın jandarmaya durumu bildirmesi üzerine gelen ekipler, cesedin 3 gündür kayıp olan Saadettin Uçar’a ait olduğunu belirledi. Uçar’ın cesedi, Cumhuriyet Savcısının incilemesinin ardından kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Demiray’ın sahibi olduğu Rotweiller cinsi "Garip" adlı köpeğin İstanbul Emniyet Müdürlüğü emrinde görev yaptıktan sonra yaş haddi nedeni ile emekli olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürdüğü bildirildi.

DHA - Ahmet ERTAN