Aman top denize kaçmasın!

Aman top denize kaçmasın!
Aman top denize kaçmasın!

Daha önce tenis karşılaşmasına sahne olan Boğaziçi Köprüsü?nde dün sabah ?pin pon? sesleri yankılandı. FOTOĞRAFLAR: AZİZ UZUN / AA

İSTANBUL - İstanbul’da düzenlenecek ‘Asya - Avrupa All Star Masa Tenisi Turnuvası’nın tanıtımı için dün sabah Hong Konglu Ko Lai Chak ile Avusturyalı Werner Schlager, Boğaziçi Köprüsü’nün ortasında gösteri maçı yaptı.
Ümraniye’deki Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde 10-11 Kasım 2009’da yapılacak  Asya-Avrupa All Star turnuvası tanıtımı kapsamında düzenlenen maç nedeniyle Boğaziçi Köprüsü Anadolu yakasına geçişte tek yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Etkinliğe Türkiye Masa Tenisi Federasyonu (TMTF) Başkanı Oktay Çimen ile Avrupa Masa Tenisi Federasyonu (ETTU) Başkanı Stefano Bosi de katıldı. Karşılaşma 07.10’da başladı ve 20 dakika sürdü. ETTU Başkanı Stefano Bosi, etkinliği büyülü bir gün olarak nitelendirdi. İstanbul’un zaten büyülü bir şehir olduğunu ifade eden Bosi, organizasyonun masa tenisine önemli bir ivme kazandıracağını söyledi.
TMTF Başkanı Oktay Çimen de dünyanın birçok ülkesinde yayımlanacak bu organizasyon ile Türkiye’nin tanıtımına önemli bir katkıda bulunulacağını belirtti. Avusturyalı sporcu Werner Schlager ise daha önce başka ülkelerde de benzer organizasyonlara katıldığını fakat İstanbul’dakinin hepsinden daha heyecan verici olduğunu dile getirdi. (Radikal)