Ambarlı'da bir ton eroin

İstanbul Ambarlı Gümrüğü'nde dün bir TIR'da yurtdışına çıkarılmak istenen bir ton 50 kilogram eroin ele geçirildi. Olayla ilgili beş kişi gözaltında.

İSTANBUL - Ambarlı Gümrüğü'nde bir TIR'da, yurtdışına çıkarılmak istenen 1 ton 50 kilogram eroin ele geçirildi. Olayla ilgili beş kişi gözaltına alındı.
Tekirdağ Narkotik Şube Müdürlüğü'ne yapılan ihbar üzerine Emniyet ve Gümrük Muhafaza ekipleri, Ambarlı Gümrüğü'ne yüklü miktarda uyuşturucu getirilerek, gemiyle yurtdışına çıkarılacağı bilgisine ulaştı. Plakası belirlenerek takibe alınan TIR, dün saat 20.15 sıralarında Ambarlı Gümrüğü'nde önlem alan jandarma, Gümrük Muhafaza ve İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce durduruldu.
TIR'ın taşıdığı konteynırda arama yapan ekipler, tahta kasalar içerisinde 1 ton 50 kilogram eroin buldu. Gözaltına alınan TIR sürücüsüyle yanındaki kişinin elindeki evrakta konteynırın gemiyle İtalya üzerinden Hollanda'ya gönderilmek istendiğinin ve gümrüğe sunulan mal bildirim belgesinde de muhtelif eşyalar bulunduğunun yazıldığı öne sürüldü. Son yılların en büyük operasyonunun yürütüldüğünü belirten yetkililer, İstanbul'daki dört eve yapılan baskınlarda üç kişinin daha gözaltına alındığını söyledi.