Ambarlı'da cephane yüklü iki konteynır

Ambarlı gümrük sahasındaki Ukrayna çıkışlı iki konteynırda, füze rampasının da aralarında bulunduğu çeşitli savaş malzemeleri ele geçirildi.

İSTANBUL /ANKARA - Ambarlı gümrük sahasındaki Ukrayna çıkışlı iki konteynırda, füze rampasının da aralarında bulunduğu çeşitli savaş malzemeleri ele geçirildi. Başbakan Tayyip Erdoğan, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü söyledi. Ukrayna'dan gemiyle transit yük olarak gelen ve Ambarlı gümrük sahasına indirilen iki konteynırda, şüphe
üzerine arama yapıldı. Aramada, konteynırlarda füze rampasının da yer aldığı çeşitli savaş malzemeleri bulundu. Konteynırların transit yük olarak gidiş yerinin Mısır olduğu belirtildi.
Erdoğan'a telefon
Sheraton Oteli'nde düzenlenen Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı'nın gecesinden ayrılırken bir gazetecinin "Yemekte telefon geldi. Bizimle, kamuoyuyla paylaşmak istediğiniz bir bilgi var mı?" sorusu üzerine Erdoğan, "Şu an herhangi bir şey yok" dedi. Erdoğan, "Konuşmanızın İstanbul'da roketatar yüklü bir geminin yakalanmasıyla ilgisi var mı?" sorusu üzerine, "Onunla ilgili. Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen aradı. Soruşturma devam ediyor. Soruşturmanın neticesini daha sonra Tüzmen bildirecek" diye konuştu.