Ambulans beklerken bile can güvenliği yok

Acil servis doktoru 38 yaşındaki Cem Nazikoğlu önceki gece önce kaza yaptı sonra ambulans beklerken bir başka aracın altında kaldı.
Kaza, saat 03.00 sıralarında Boğaziçi Köprüsü üzerinde meydana geldi.

İSTANBUL - Acil servis doktoru 38 yaşındaki Cem Nazikoğlu önceki gece önce kaza yaptı sonra ambulans beklerken bir başka aracın altında kaldı.
Kaza, saat 03.00 sıralarında Boğaziçi Köprüsü üzerinde meydana geldi. 34 EU 2561 plakalı otomobiliyle Altunizade yönüne giden Cem Nazikoğlu, köprünün Anadolu Yakası ayaklarına yaklaştığı sırada aracın kaygan yolda kontrolünü yitirdi. Otomobil bariyerlere çarptı. Bu sırada arkadan gelen 34 DOR 05 plakalı cipin çarptığı araç yolun ortasında kaldı. Kazada Cem Nazikoğlu yaralanırken, araçta bulunan arkadaşları kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. Gelen polis ekipleri,Nazikoğlu için ambulans çağırdı. Sol şeritte yerde yatan yaralı doktor için bir süre ambulans beklendi. Bu sırada trafiğin aksamaması için sağ şeritten kontrollü olarak trafiğin akışına izin verildi.
Ancak polisin uyarılarını dikkate almayan 50 yaşındaki İlhan Işak 34 FIA 34 plakalı otomobiliyle sol şerite girdi. Işak, yaralı Dr. Hasikoğlu'nun üzerinden geçti. Ciddi şekilde yaralanan Nazikoğlu'ya ilk müdahaleyi gelen meslektaşları yaptı. Yaralı doktor, daha sonra ambulansa konularak Şişli Etfal Hastanesi'ne kaldırıldı. Buradan Amerikan Hastanesi'ne sevk edilen doktorun hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.
Alkollü sürücü yakalandı
Aracıyla doktoru ezdikten sonra kaçmaya çalışan İlhan Işak'ın aracı, polisintakibi sonucunda Acıbadem'de durduruldu. Gözaltına alınan Işak'ın kanında 220 promil alkol bulundu.