Ambulans 'kötü zemin'in kurbanı oldu!

Ambulans 'kötü zemin'in kurbanı oldu!
Ambulans 'kötü zemin'in kurbanı oldu!
Amatör küme maçında sakatlanan futbolcuyu almaya gelen 112 ambulansı çakıllı zemine saplandı!

MUĞLA - Muğla Süper Amatör Lig maçında dizinden sakatlanan Dalyan Belediyesporlu Serdar Kaya’yı hastaneye götürmek üzere gelen ambulans, sahanın yanındaki çakıl zemine battı. Araç tüm çabalara karşın çıkarılamayınca 112’den başka ambulans istendi. İkinci ambulansın gelmesiyle hastaneye kaldırılan ve sağ diz yan bağları koptuğu anlaşılan Serdar Kaya, tedavi altına alındı.
Muğla Süper Amatör Lig lideri Ortaca Belediyespor, Dalyan Belediyespor’u 5-0 yenerek zirvedeki yerini korurken, Ortaca Ahmet Ateş Stadı’ndaki karşılaşmanın 26’ncı dakikasında Dalyan Belediyesporlu Serdar Kaya, dizinden sakatlandı. Acı içinde kıvranan genç futbolcu, ambulansla hastaneye götürülmek üzere arkadaşlarının yardımıyla saha kenarına alındı.
Ancak 112 Acil Servisi’nin görevlendirdiği ambulans ve sağlık ekibinin, işitme engelliler basketbol maçında sakatlanan bir oyuncuya müdahale etmek için bitişikteki spor salonuna gittiği öğrenildi. Serdar Kaya, acı içinde sağlık ekibini beklerken basketbolcuyu hastaneye bırakıp dönen ambulans, bu kez futbol sahasına yaklaştığı sırada çakıl zemine battı.
Araç görevlilerin ve çevredekilerin tüm çabasına rağmen çakıldan çıkarılamayınca 112’den bir başka ambulans istendi.
İkinci ambulansın gelmesiyle yaklaşık yarım saat sonra hastaneye kaldırılan ve sağ diz yan bağları koptuğu anlaşılan Serdar Kaya, tedavi altına alındı. Çakıl zemine batan ambulans ise Ortaca Belediyesi’nin gönderdiği bir kepçe yardımıyla kurtarıldı. (Cihan KAYA/DHA)


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  Basketbol

  ,

  spor

  ,

  Lig

  ,

  genç

  ,

  müdahale

  ,

  muğla