Ambulansa eylem engeli

Mersin'deki hemzemin geçit kazasının ardından sayısı artırılan trafik denetimleri de trajik bir ölümle sonuçlandı.

ADANA - Mersin'deki hemzemin geçit kazasının ardından sayısı artırılan trafik denetimleri de trajik bir ölümle sonuçlandı.
23 Kasım'da Tarsus ilçesinde meydana gelen hemzemin geçit kazasında yolcu treni bir kamyonu biçmiş, kamyondaki 10 tarım işçisi ölmüştü. Bu kazanın ardından Adana'daki trafik ekipleri, özellikle tarım işçilerinin gidiş-geliş saatlerinde denetimi sıklaştırdı. Ekipler dün, Karataş'tan Tarsus'a tarım işçisi götüren iki kamyonu durdurdu. Kendi imkânlarıyla evlerine gitmeleri istenen yaklaşık 100 işçi ise "14 YTL yevmiyeyi otobüse versek bize para kalmaz" diyerek, önce karayolu kenarında üç saat bekledi, sonra yolu kapatıp eylem yaptı, yedi işçi gözaltına alındı.
Bu sırada aynı güzergâhta bir kazada 51 yaşındaki Saide Anaç ağır yaralandı. Ancak çağrılan ambulans eylem nedeniyle kaza yerine ulaşamadı. Anaç, Seyhan Belediyesi pikabıyla hastaneye sevk edildi ama kurtarılamadı. Yolu kapatan yedi tarım işçisi hakkında da, 'ölüme sebebiyet vermek'ten işlem yapılacağı belirtildi.


    http://www.radikal.com.tr/7646737646730

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.