Ameliyat öldürdü

Sol ayak topuğunda sinir çekmesi olan beş yaşındaki Muhammet Esat Kuş, Tarsus'taki ameliyatın ardından öldü. Ba-ba, doktorlara suç duyurusu yaptı.
Haber: NEŞET KARADAĞ / Arşivi

ADANA - Sol ayak topuğunda sinir çekmesi olan 5 yaşındaki Muhammet Esat Kuş, Tarsus'taki özel Ömer Sayar Hastanesi'nde yapılan ameliyatın ardından öldü. Baba Mehmet Kuş, çocuğunun hastane sahibi Dr. Ömer Sayar'ın hatası sonucu öldüğünü iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık, ölüm nedeninin saptanması için cesedi mezardan çıkardı.
Mehmet Kuş, "Oğlumu iki ay önce Tarsus'taki hastaneye götürdüm. Sağ ayağında bir şey yoktu ama iki ayağından da ameliyat ettiler. Ameliyattan sonra bisküvi, meyve suyu ve su verebileceğimizi söylediler. Ameliyattan 3 saat sonra su ve bir adet bisküvi verince su çocuğun burnundan geldi ve morardı. Solunumu güçleşti. Başka hastaneye kaldırdık, ama öldü" dedi.
Dr. Sayar ise, Muhammet Esat'ın spastik özürlü ve epilepsi hastası olduğunu belirterek, şu bilgileri verdi.
"Hasta yakınına söylememize rağmen ameliyattan sonra annesi büskivi ve ayçekirdeği yedirmiş. Bunun üzerine çocuk kusmuş. Hemşirelerin haber vermesi üzerine ağzını temizledik. Hasta zaman zaman epilepsi nöbeti yaşıyor. Böyle bir nöbet sırasında yediği şey akciğerlerine kaçmış buna bağlı olarak solunum yetersizliği gelişerek beyinde ödem oluşturmuştur. Bunun sonucunda ölüm olabilir."