Ameliyatını beklerken öldü

Didim'de tatildeyken kolu ve kalça kemiği kırılan 33 yaşındaki Kumsal Deniz, yoğun bakım dolu olduğu için enfeksiyon kaptı ve ameliyattan önce öldü.
Haber: NESRİN COŞKUN / Arşivi

İZMİR - Ailece tatile çıkan Deniz ailesi, eve kızlarının cenazesiyle dönmenin şoku içinde. Bursa'da yaşayan Açık Öğretim Fakültesi öğrencisi 33 yaşındaki Kumsal Deniz, ailesiyle Aydın'ın Didim ilçesine tatile geldi. 28 Temmuz'da pansiyon merdivenlerinden düşen Deniz'in, Didim Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığında, köprücük kemiği, sol dirsek kemiği ile kalça kemiğinin kırıldığı belirlendi ve tam teşekküllü hastaneye gitmesi istendi.
Aile, yakın olan Aydın Adnan Menderes Tıp Fakültesi Hastanesi yerine, genç kızı İzmir'e getirmek istedi. Ortopedi Kliniği tadilata girdiği için ilk tercihleri olan Ege Üniversitesi Hastanesi'nden vazgeçen aile, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne gitti. 'Multitravma' tanısı konan Deniz, Ortopedi Kliniği'ne yatırıldı, Anestezi Yoğun Bakım Kliniği'nde yatak boşalınca ameliyata alınacağı söylendi.
Kızının talasemi (Akdeniz anemisi) hastası olduğunu, kalp yetmezliği çektiğini belirten Kamil Deniz, "Sekiz gün yoğun bakım boşalsın diye bekledik. 5 Ağustos'ta ameliyata alınacağı söylendi, beş ünite daha kan istendi. Ancak ameliyat sabahı ateşi yükseldiği için operasyon ertelendi. Yattığının 14. gününde kaybettik. Yoğun bakımda boş yatak olsaydı, hemen ameliyata alınacak, yaşayacaktı" dedi.
Rektör: Kaderi kötü
Rektör Prof. Dr. Emin Alıcı ise ölümü hastanın kötü kaderine bağladı: "Anestezi Yoğun Bakım Kliniği'nde boş yatağımız yok. Nedeni yazın kazaların, kalp ve beyin rahatsızlıklarının artması. Bu hastamız ameliyata hazırlanıyordu. Ancak hem talasemi hastası hem kalp ve akciğer yetmezliği vardı. Karaciğeri büyük, yoğun kemik erimesi olan bir hasta. Bağışıklık sistemini bastıran yedi-sekiz ilaç kullanıyor, bu onu enfeksiyona açık hale getiriyordu. Kan ve kardiyoloji bölümü uzmanları ameliyat sonrasında yoğun bakım şartı koydu. Çok ciddi sistemik hastalıkları olan bir vakaydı. Ailesine de risk durumu anlatıldı. Sorun hastanın kadersizliğinde."


    http://www.radikal.com.tr/7544717544710

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.