Anadolu Adalet Sarayı'ndaki işçi eylemine yargıdan tam destek

Anadolu Adalet Sarayı'ndaki işçi eylemine yargıdan tam destek
Anadolu Adalet Sarayı'ndaki işçi eylemine yargıdan tam destek
Çay ocaklarında ve yemekhanede çalışan işçilerin, maaşlarının 2 aydır ödenmediği gerekçesiyle yaptıkları iş bırakma eylemine hakim ve savcılar da destek verdi

RADİKAL - Anadolu Adalet Sarayı'nda çay ocaklarında ve yemekhanede çalışan işçilerin maaşlarının 2 aydır ödenmediği gerekçesiyle yaptıkları iş bırakma eylemine, hakim ve savcılar da destek verdi.

Adliye binasının C blok girişinde toplanan işçiler, çeşitli sloganlar atarak maaşlarının ödenmemesini protesto etti.
Bu sırada adliyede görevli olan hakim ve savcılar da işçilerin eylemine destek oldu.

Anadolu 48. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Nuh Hüseyin Köse, işçiler adına yaptığı açıklamada, hakimler ve savcılar olarak işçilerin eylemine destek vermek istediklerini söyledi.

İşçinin alın teri kurumadan ücretinin ödenmesi gerektiğini belirten Köse, şöyle konuştu: "Arkadaşlarımızın ücretleri ödenene kadar biz de yemekhaneyi kullanmayacağız. Bugün hakim ve savcı yemekhanesi boş. Hiç kimse yok. Hakim ve savcı arkadaşlarımız, işçiler ücretini alamadığı için yemek yemediler. Şirket, dışarıdan geçici işçi getirmiş, yemek yaptırmış. Buna rağmen birçok çalışan arkadaşımız yemekhaneyi kullanmadı."

Açıklamanın ardından eyleme destek veren hakim ve savcılar, aralarında topladıkları paralarla aldıkları yemekleri işçilere birlikte yedi.
İş bırakma eylemi dolayısıyla adliyedeki çay ocakları cuma gününden bu yana hizmet vermiyor.
AA