Anadolu Üniversitesi'nde gül dağıtma gerginliği

Anadolu Üniversitesi'nde gül dağıtma gerginliği
Anadolu Üniversitesi'nde gül dağıtma gerginliği
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Kutlu Doğum Hatası nedeniyle gül dağıtan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyelerine bir grup öğrenci tepki gösterdi. AGD'lilerle, onlara tepki gösteren grup arasındaki gerginliği araya giren polisler sonlandırdı

ESKİŞEHİR - Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü İktisadi İdari Bilimler Fakültesi önünde öğlen saatlerinde, AGD üyesi bir grup, öğrencilere gül dağıtmaya başladı. Kutlu Doğum Haftası nedeniyle gül dağıttıkları belirtilen AGD'lilere, Öğrenci Kolektifi üyesi oldukları belirtilen bir grup öğrenci tepki gösterdi. Kolektif üyeleri AGD'lilerin Anadolu Üniversitesi öğrencisi olmadıkları öne sürerek, "Sivas katliamının sorumlusu gericilerin üniversitemizde propaganda yapmalarına izin vermeyeceğiz" diye bağırdı. AGD'lilerin, gül dağıtmak için Rektörlük'ten izin aldıklarını söylemesi üzerine iki grup arasında tartışma çıktı. Kısa süreli yaşanan arbedenin ardından araya giren polisler iki grubu ayırdı.

AGD'liler kampüsten dışarı çıkıp bir süre kapı önünde gülleri dağıttı. Öğrenci Kolektifi üyeleri ise Anadolu Üniversitesi Rektörlük binasına doğru yürüdü. Öğrenciler yol üzerindeki Kredi ve Yurtlar Kurumu Yunus Emre Öğrenci Yurdu bahçe duvarına asılı olan Kutlu Doğum Haftası etkinliği ile ilgili bez afişi söküp önce yere atarak üzerine bastı ardından götürüp afişi rektörlüğün giriş kapısına bıraktı. Öğrenciler daha sonra olaysız dağıldı.(dha/Eyüp Kelebek)