ANAP delil kasedin peşinde

ANAP, 'Beyaz Enerji' iddianamesine girmediğini öne sürdüğü ve Enerji Bakanlığı'ndan istifa eden Cumhur Ersümer'in aklanmasına delil olarak gösterdiği kasedin peşine düştü

ANKARA - ANAP, 'Beyaz Enerji' iddianamesine girmediğini öne sürdüğü ve Enerji Bakanlığı'ndan istifa eden Cumhur Ersümer'in aklanmasına delil olarak gösterdiği kasedin peşine düştü.
ANAP'ın avukatları, Beyaz Enerji davası sırasında mahkemede bu kasedin dinlenmesini isteyecek. Daha önce iddianameyle ilgili savcıları siyaset yapmakla suçlayan ANAP lideri Mesut Yılmaz da, dün yapılan başkanlık divanı toplantısında "Yargı siyasete karışmasın" dedi.
Toplantıdan sonra Genel Başkan Yardımcısı Ahad Andican, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ersümer'in lehine olan kasetle ilgili sorular üzerine Andican, "Evet, onunla ilgili iddianamenin eklerinde yer verildiği şeklinde bir görüş var. Onları inceleniyoruz. Bu konuyla ilgili bulgular da kamuoyuna en kısa zamanda yansıtılacak" dedi.
Andican gazetecilerin bir sorusu üzerinde,
'Beyaz Enerji' iddianamesinde siyasal içeriğin daha yoğun olduğunu ileri sürdü. Andican, "Sonuç olarak bir anlamda bu hadisenin belli bir siyasi anlayışa temel olarak düzenlendiği izlenimi doğmaktadır" diye konuştu. )


    ETİKETLER:

    Ankara