Anavatan'ın grup için bir eksiği var

Ankara Milletvekili Muzaffer Kurtulmuşoğlu CHP'den istifa ederek Anavatan Partisi'ne katıldı. Milletvekili sayısını 19'a yükselten Anavatan, grup kurmak için gerekli 20 üye sayısına çok yaklaştı.

ANKARA - Ankara Milletvekili Muzaffer Kurtulmuşoğlu CHP'den istifa ederek Anavatan Partisi'ne katıldı. Milletvekili sayısını 19'a yükselten Anavatan, grup kurmak için gerekli 20 üye sayısına çok yaklaştı.
Dün Anavatan lideri Erkan Mumcu ile görüşen Kurtulmuşoğlu, önce istifasını, ardından da bu partiye katıldığını açıkladı. Kurtulmuşoğlu, "Ben onları (CHP yönetimini) hiç sevmeyen bir adamım. 2.5 yıldır partide sorun yaşıyorum. Birbirimizden rahatsızdık" dedi.
Yeni istifa ve katılım olabilir
Mersin Milletvekili Hüseyin Özcan'ın da CHP'den istifa edebileceği konuşuluyor. Özcan, istifayla ilgili sorulara, "Gün doğmadan neler doğar" yanıtını verdi. Kurtulmuşoğlu'nun istifasıyla CHP'nin sayısı 157'ye düştü. Grup kurmak için çalışan Mumcu'nun AKP'den ayrılan Göksal Küçükali'yle de görüştüğü, Küçükali'nin, "Siz 20'yi bulun ben 21. isim olurum" dediği ileri sürüldü.
AKP'deki yakın arkadaşı Muğla Milletvekili Hasan Özyer'le de temas kuran Mumcu'nun cumaya kadar katılımları tamamlayarak haftaya, grup kurmuş olarak girmeyi tasarladığı öğrenildi. Anavatan, bir milletvekilinin katılımını daha sağlarsa üye sayısını 20'ye yükseltecek ve Meclis'te grubu olan üçüncü parti olacak. Grup kurulmasıyla partiye Başkanlık Divanı'nda bir katip üyelik verilecek, iki grup başkanvekili seçilecek.


    http://www.radikal.com.tr/7600237600230

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.