Anavatan'ın grup kurmasına üç var

Sağa yaklaştığını iddia ederek 28 Haziran'da CHP'den istifa eden Mersin Milletvekili Hüseyin Güler, dün Anavatan Partisi'ne katıldı. Meclis tatile girerken 14 milletvekili bulunan...

ANKARA - Sağa yaklaştığını iddia ederek 28 Haziran'da CHP'den istifa eden Mersin Milletvekili Hüseyin Güler, dün Anavatan Partisi'ne katıldı. Meclis tatile girerken 14 milletvekili bulunan Anavatan'ın milletvekili sayısı 17'ye çıktı. Anavatan, üç milletvekili daha bulursa, Meclis'te grup kurabilecek. Böylece Meclis komisyonlarında üyelik kazanacak olan Anavatan, Genel Kurul çalışmalarında da parti grubu adına söz hakkı elde edecek. Anavatan grup başkanvekilleri için de Meclis'te makam odası tahsis edilecek.
Kültür ve Turizm Bakanı iken hem bakanlıktan hem de AKP'den istifa eden Erkan Mumcu'nun genel başkanlığa seçilmesiyle ilk milletvekiline kavuşan Anavatan'a katılan milletvekillerinin yedisi CHP, dokuzu AKP listesinden, biri ise bağımsız olarak Meclis'e girmişti. Eski CHP'li Hüseyin Güler'in Anavatan'a katılmasıyla Meclis'teki sandalye dağılımı şöyle oldu: AKP: 355. CHP: 158. Anavatan Partisi 17. DYP: 4. SHP: 4. HYP: 1. Bağımsız: 7. Boş: 4.


    http://www.radikal.com.tr/7561467561460

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.