'Anayasa değişikliği Meclis'te konuşulsun'

Ulusal güvenlik tartışmalarının gölgesinde toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Anayasa değişikliği paketinin tartışılacağı zemin olarak Meclis'i gösterdi.

Ulusal güvenlik tartışmalarının gölgesinde toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Anayasa değişikliği paketinin tartışılacağı zemin olarak Meclis'i gösterdi. Kurul, Ulusal Program'da öngörülen önlemlerle de örtüşen Anayasa değişikliği önerilerinin 'olgunlaştırılarak' TBMM Genel Kurulu'ndan geçmesi gerektiğini vurguladı. Kurulun asker kanadı Haziran ayı toplantısında da paketin üzerinde biraz daha çalışılmasını tavsiye etmişti. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer başkanlığındaki MGK toplantısı 4,5 saat sürdü. Deniz Kuvvetleri
Komutanı Oramiral İlhami Erdil ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ergin Celasin 30 Ağustos'tan itibaren emekliye ayrılacak olmaları nedeniyle kurul üyelerine veda etti. MGK Genel Sekreteri Orgeneral Cumhur Asparuk'un yanısıra bu görevi bugün düzenlenecek törenle devralacak olan Orgeneral Tuncer Kılınç da toplantıya 'gözlemci' olarak katıldı.