'Anayasa' tam kadro

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Anayasa Mahkemesi asil üyeliğine seçtiği Serruh Kaleli, Osman Paksüt ve Şevket Apalak, dün düzenlenen törenle ant içti. Törene Başbakan Tayyip Erdoğan da katıldı.
Fotoğraf: Mustafa Abadan/aa

ANKARA - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Anayasa Mahkemesi asil üyeliğine seçtiği Serruh Kaleli, Osman Paksüt ve Şevket Apalak ant içip göreve başladı. Törende başkan Tülay Tuğcu, Yargıtay Başkanı Osman Arslan'ın "Anayasa Mahkemesi üyeleri yargıç değil, Yüce Divan görevi yapmamalı" eleştirisine, "Yeni üyelerimiz, Anayasa yargısı dışındaki görevlerini de layığıyla yerine getirecek" yanıtı verdi.
Cüppe giyme törenine Cumhurbaşkanı Sezer, Başbakan Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Yargıtay Başkanı Osman Arslan, Danıştay Başkanı Ender Çetinkaya, Yargıtay Başsavcısı Nuri Ok, Danıştay Başsavcısı Zafer Kantarcıoğlu ve TBB Başkanı Özdemir Özok da katıldı. Anayasa Mahkemesi'nin asil üye kadrosu tamamlanırken, yeni üyelerin bugün Mesut Yılmaz ile Güneş Taner'in yargılandığı Yüce Divan heyetinde yer alması bekleniyor.


    http://www.radikal.com.tr/7568707568700

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.