Anayasada son söz parti liderlerinde

Anayasada son söz parti liderlerinde
Anayasada son söz parti liderlerinde

TBMM Başkanlığı na ikinci kez seçilen Cemil Çiçek ilk iş olarak anayasa konusuna el attı.

Haber: RİFAT BAŞARAN - rifat.basaran@radikal.com.tr / Arşivi

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, bugün Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyeleriyle bir araya gelecek. Ancak komisyonun geleceğiyle ilgili bir netlik halen yok. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen AK Partili üyeler, çalışmaların devamıyla ilgili umutsuz konuşuyor. Çiçek, komisyon üyeleriyle bir araya geldikten sonra liderler turuna çıkacak.
TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu çalışmaları, öngörülen tarihte bitmemesi üzerine, son kez 1 Temmuz tarihine kadar uzatılmıştı. Komisyonun çalışma süresi sona erdi. Ancak Uzlaşma Komisyonu, geçen hafta yaptığı toplantıda, çalışmaların geleceğiyle ilgili kararın Meclis Başkanlığı seçimlerinin ardından tartışılması görüşünde uzlaşmıştı. Çiçek’in ikinci kez Meclis Başkanı seçilmesinin ardından Uzlaşma Komisyonu üyeleri bugün saat 14.00’de bir araya gelecek. Bugünkü toplantıda yapılan çalışmalar masaya yatırılarak komisyonun geleceği tartışılacak. Başbakan Erdoğan ’ın ise komisyondaki üyelerine “Artık bir şey çıkmayacağı anlaşıldı” dediği belirtildi. Bu toplantının ardından Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Uzlaşma Komisyonu üyesi Mustafa Şentop, “Geldiğimiz noktada gündemimiz kalmadı, işimiz bitti” diyerek komisyonun geleceğine ilişkin ipuçları verdi. Şentop, eylül veya ekim ayında kendi çalışmalarını gündeme getireceklerini söyledi.
Bugün gerçekleştirilecek toplantının ardından, Çiçek, ortaya çıkan taslağı komisyon üyesi partilerin liderlerine götürecek. Liderler turunda Çiçek, ortaya çıkan tabloyu anlattıktan sonra çalışmaların kaderini liderlere soracak. Liderler turundan bir sonuç çıkmaması halinde AK Parti, kendi teklifini kamuoyuna açıklayacak.


  http://www.radikal.com.tr/114028711402871

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çiçek Ulaşacağı En Yüksek Mevkide - Hayal Denizi03

  Cemil Çiçek görebileceği en kutlu makama oturmayı başarmış bir siyaset adamı. Dikkat edin Siyaset adamı diyorum devlet adamı değil! Türk Milleti Çiçekten Devlet adamı olmasını bekliyor. Şayet O devlet adamı olmayı başarırsa o zaman Tayyip'e kul olmaktan kurtulur, TC devletine milli değerlerine sahip çıkar ve PKK- AKP ortaklığı ile yapılmak istenen Anayasa çalışmalarının Türk Milleti aleyhine çıkmasına karşı durur. Artık Onun ulaşabileceği başka koltuk yok!