Anestezide oksijen yerine azot verildi

Ameliyat için hazırlanan Fatma Yurt, anestezi sırasında yanlışlıkla oksijen yerine azot gazı verilince öldü. Yetkililer, oksijen ve azot gazı tüplerinin hortumlarının ters bağlandığını doğruladı.

TRABZON - Ameliyat için hazırlanan Fatma Yurt, anestezi sırasında yanlışlıkla oksijen yerine azot gazı verilince öldü. Yetkililer, oksijen ve azot gazı tüplerinin hortumlarının ters bağlandığını doğruladı.
Fatma Yurt, 27 Aralık'ta Ordu Doğum ve Çocuk Bakımevi'nde rahmindeki miyomlar nedeniyle ameliyata alındı. Yurt'a anestezi uzmanı K.B. genel anestezi yaptı. Bu sırada fenalaşan Yurt kurtarılamadı. Yakınları, Yurt'un azot gazı zehirlenmesinden öldüğünü iddia ederek, hastane ve anestezi uzmanı K.B. hakkında suç duyurusunda bulundu. Yurt'un yakınları, "Anestezi uzmanı K.B., raporunda hastaneye yeni cihaz takan bir firmayı suçladı. Firmanın, oksijen tüpünün hortumunu azota, azot tüpünün hortumunu ise oksijene bağladığını iddia etti" dedi.
İl Sağlık Müdürü Abdülvahap Eren, şunları söyledi: "Yurt'tan sonra biri kişi daha anestezide fenalaşınca K.B., hortumların ters bağlandığını tespit etti. Suç duyurusunda bulunduk."


    http://www.radikal.com.tr/7333447333440

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.