Anforaya can veren ustalardan Bora Sencer öldü

Anforaya can veren ustalardan Bora Sencer öldü
Anforaya can veren ustalardan Bora Sencer öldü
Bodrum'da yaşayan, antik dönemlere özgü bir çeşit Yunan çömleği 'Anfora'nın son ustalarından 54 yaşındaki Bora Sencer, kalp krizinden öldü.

RADİKAL- Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’nin ardından Bitez’de açtığı atölyede, anfora ve çömlek yapımı konusunda eğitimler veren Bora Sencer, bir süre önce ekonomik sıkıntılar yüzünden, bir otomobil derneğinin araçlarının bulunduğu Vosvos Parkı’ndaki atölyeye sığındı. Dün saat 19.00 sıralarında fenalaşan Sencer, ihbar üzerine gelen ambulansla Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kalp krizi geçiren Sencer, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ölüm haberi, arkadaşları arasında üzüntü yarattı.

Sencer’in arkadaşlarından radyo yöneticisi Mutlu Günhan Özcan, "Bora unutulmaya yüz tutan çömlek sanatını ve anforaların bakımını yapan çok iyi bir usta ve eğitmendi. Yüzlerce kişi onun tornasından geçti. Çamurla yaşamayı çamurun pozitif enerjisini öğrendi. Ani ölümü bizleri şoke etti" dedi. Sencer’in bugün Gümüşlük Camii’nde kılınacak ikindi namazının ardından Gümüşlük Mezarlığı’nda toprağa verileceği belirtildi.

DHA


  ETİKETLER:

  Bodrum

  ,

  Bugün

  ,

  Kalp

  ,

  radyo

  ,

  kalp krizi