Ani dostluk gösterisi

2. Kafkas Kültürleri Festivali'ne katılan Ermenistan Halk Dansları Ekibi'nin gösterisi büyük ilgi gördü. Karslılar, Ermeni dansçıları uzun süre alkışladı. Ani Harabeleri'nde, Kafkas ülkelerinin bayrakları dalgalandı.

KARS - 2. Kafkas Kültürleri Festivali'ne katılan Ermenistan Halk Dansları Ekibi'nin gösterisi büyük ilgi gördü. Karslılar, Ermeni dansçıları uzun süre alkışladı. Ani Harabeleri'nde, Kafkas ülkelerinin bayrakları dalgalandı.
Kafkas Kültürleri Festivali, önceki gün Belediye Başkanı AKP'li Naif Alibeyoğlu'nun festival ateşini yakmasıyla başladı. Kasımpaşa Caddesi'nde gösteri sunan Ermeni Halk Dansları Ekibi, büyük alkış aldı. Slovenya, Gürcistan, Azerbaycan ve Rusya halk dansları toplulukları da birer gösteri sundu. Kars'ın Kafkasya'nın barış ve kardeşlik kenti olduğunu belirten belediye başkanı Alibeyoğlu, "Savaşan halkların çocukları, Kars Kalesi ve Kasımpaşa Caddesi'nde el ele tutuşarak şimdi halaylar çekiyor" dedi.
Halk dansları toplulukları daha sonra Ani Harabeleri'ne giderek, gösterilere bu tarihi atmosferde devam etti. Ani Harebeleri'ni gezen Ermenistan Dans Toplulukları Ekibi'nin surların üzerine çıkarak kendi ülkelerinin bayraklarını sallamaları üzerine, sınır güvenliğini sağlayan Mehmetçikler de Türk bayrağını surlara asarak fotoğraf çektirdi.


    http://www.radikal.com.tr/7589857589850

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.