Anıtkabir yürüyüşüne TOMA'lı müdahale

Anıtkabir yürüyüşüne TOMA'lı müdahale
Anıtkabir yürüyüşüne TOMA'lı müdahale
Zafer Bayramı nedeniyle Kızılay'da toplanan gruplar Anıtkabir'e doğru meşaleli yürüyüş yapmak istedi.

Polis, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde güvenlik önlemi aldı. Yürüyüşe katılan bir grup yolda güvenlik önlemi alan TOMA’ya tepki gösterek taş attı.

Grubun arasında kalan TOMA, su sıkarak kalabalığın bulunduğu alandan uzaklaştı. Kısa süren müdahalenin ardından araya giren yürüyüşçüler olayların büyümesini önledi. Müdahalenin ardından yürüyüşe devam edildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Gençlik Birlği, Vardiya Bizde Platformu ve CHP ’nin katıldığı yürüyüşe vatandaşlar alkış ve kornalarla destek verdi. Anıtkabir’e yürüyen grup, ardından Anıtpark’taki konser alanına geçti. Burada da müzikler eşliğinde kutlama yapıldı. Yürüyüşe katılan vatandaşar polisin su sıkarak müdahalede bulunmasına tepki gösterdi.


  http://www.radikal.com.tr/114862111486212

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  zafer yürüyüşü!! - likapa

  ne yalan söyleyeyim polisin müdahalesine biz hiç tepki göstermedik.türkiyenin en az yüzde sekseni de hiç mi hiç tepki göstermemiş.şıracının şihidi bozacı.polis sokakları chp militanlarından korumayacak mı? polisin işi ne ki? anıtkabire ellerinde taşlarla mı gidiyormuş chp liler? bigün atayı da kaldıracaklar ya mezarından o taşları kim bilir nerelerine vurur chp nin.

  avrupa muhtaçları zavallılar yine görev başında - demlicay2011

  abd nin isteği üzerine görevlerini ifşa ediyorlar. beslenenler alman mersedesinde geziyor. inşallah alman ambargo koyarda şu muhtaşem hayatınız son bulur. gidin rabiada bol güneş fistan ve hurma var. isviçre bankası ileride sizi tarih yapacak merak etmeyin.