Ankara Bala kayıp iki çocuğun peşinde

Ankara Bala kayıp iki çocuğun peşinde
Ankara Bala kayıp iki çocuğun peşinde

Beş yaşındaki Sebahi ve dört yaşındaki Gökmen Tosun?un Afganistan?da çalışan babalarını karşılamak için yola çıkmış olabileceği sanılıyor.

Haber: ÜMİT KOZAN / Arşivi

ANKARA - Başkentin Bala ilçesine bağlı Büyükdivanlı köyünde amca çocukları olan dört yaşındaki Gökmen ve beş yaşındaki Sebahi Tosun önceki gün saat 14.00’te kayboldu. İki kuzenin bulunması için jandarma ve köylüler seferber oldu.
125 haneli ve 850 nüfuslu Büyükdivanlı köyünde iki çocuğun akşam olmasına rağmen eve dönmemesi üzerine çevrede arama yapan yakınları, çocukları bulamayınca jandarmaya haber verdi. Kısa süre sonra köye gelen jandarma ekipleri, çocukların bulunabilmesi için arama ekipleri oluşturdu. Ankara Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Başkanlığında kurulan arama  ekibinde 1 komando bölüğü, iz takip köpek timi ve olay yeri inceleme timinden oluşan 150 kişi ile sivil savunmadan yedi kişilik ekip ve köylüler yer aldı. Arama çalışmalarını Büyükdivanlı köyü ve çevresinde gece boyunca sürdüren ekipler tüm uğraşılara rağmen bir sonuç alamadı. 

Babaları Afganistan’da
Çocukların, Afganistan’da çalışan ve Türkiye’ye döneceği belirtilen babalarını karşılama düşüncesiyle yola çıkıp kayboldukları ihtimali üzerinde duruluyor. Jandarma ekipleri, sabah saatlerinden itibaren de köyün giriş güzergahında arama çalışmalarını sürdürdü. Yetkililer, çocukları gören veya tanıyanların 156 Jandarma İmdat Hattı’nı aramalarını istedi. Bala Kaymakamı Kamuran Mustafa Ballı arama çalışmalarının sürdüğünü kaydederek, çocukların ayak izlerine köy içinde rastlandığını çalışmaların bu yönde sürdürüldüğünü belirtti.