Ankara Barosu'na ilk kez kadın başkan seçildi

Ankara Barosu'na ilk kez kadın başkan seçildi
Ankara Barosu'na ilk kez kadın başkan seçildi
Ankara Barosu'na kadın başkan seçildi. Demokratik Sol Avukatlar Grubu adayı Sema Aksoy, 4 bin 301 oy alarak Ankara Barosu'nun ilk kadın başkanı olurken, tutuklu bulunan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı'ya da 1139 oy çıktı.

Radikal.com.tr - Metin Feyzioğlu’nun Türkiye Barolar Birliği (TBB) başkanlığına seçilmesinin ardından Ankara Barosu yeni başkanını seçmek üzere olağanüstü kongre kararı almıştı. Kongrede dün yapılan seçimlerde; Milliyetçi Avukatlar Grubu adayı Alpaslan Sucu, Devrimci Demokrat Avukatlar Grubu adayı Esmani Kırmızı, Demokratik Sol Avukatlar Grubu adayı Sema Aksoy, Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Selçuk Kozağaçlı, Baroda Birlik Grubu adayı Eyüphan Korkmaz ile bağımsız adaylar Zennure Tokgöz, Bülent Turhan Gündüz, Ahmet Erdem Akyüz ve Orhan Tüysüzoğlu başkanlık için yarıştı. Seçimleri, Ankara Barosu Başkan Yardımcısı olan Feyzioğlu’nun TBB Başkanı olarak seçilmesinin ardından başkanvekilliği görevini de üstlenen Avukat Sema Aksoy kazandı. 4 bin 301 oy alan Aksoy Ankara Barosu Başkanı oldu. Tutuklu bulunduğu cezaevinden adaylığını koyan ÇHD Genel Başkanlığı görevini de yürüten Kozağaçlı da 1139 oy aldı.


  http://www.radikal.com.tr/114084311408432

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  demokratik sol - resip

  en son bu fikirler iktidar olduğunda turkiye 2001 krizini yaşamıştı esnaf olduğumuzdan cok sayıda haciz olduk demek bu icraları yapanlar iyi para kazanmışlar yine bize gün dogarmı diye bu şekilde örgütlenmişler bunların işi zor duruma düşmüş insanların evinden televizyon kaldırmaktır yüzde 22 den yüzde birbucuk oya düşüp silinen bir partinin ideolojisiyle baro başkanlığını kazanan insanların hukuk anlayışı ne olabilir bunlardan bu memlekete ne hayır gelir cok yazık insan dehşete düşüyor bu zihniyete

  Aklım almadı! - velmas75

  Bir baroda görev yapan bütün avukatlar hukuk adamıdır. Suçlu yada suçsuz herkesi eşit olarak mahkeme de savunmalıdır. Ankara barosu seçimleri için gösterilen adayların geldiği grupların isimlerine bakıyorumda, Hukuk adamı nasıl bu kadar majinal olur! Oysaki Hukukçu, hiçbir siyasi örgüt veya herhangi bir grup adına görev yapamaz. Yapmamalıdır. Yarın biri çıkar; CHP nin adamdır, AK Partinin adamıdır diye yafta yapıştırır. Her halde bu durumda kalmayı hiçbir hukukçu istemez.