Ankara 'da "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" mitingi için hazırlıklar tamam

Ankara 'da "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" mitingi için hazırlıklar tamam
Ankara 'da "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" mitingi için hazırlıklar tamam
Ankara'da saat 16.30'da düzenlenecek "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" yürüyüşü için Sıhhiye Meydanı'nda hazırlıklar tamamlandı. İşçi ve işveren örgütleri tarafından yürüyüş sırasında "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" sloganı dışında başka bir sloganın atılmaması ve sadece Türk bayrakları açılması kararı alındı.

RADİKAL - Başkent Ankara ’da bugün düzenlenecek “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” yürüyüşü için hazırlıklar tamamlandı. Sıhhiye Meydanı’nda saat 16.30’da başlayacak ve Birinci Meclis’te sona erdirilecek yürüyüş dolayısıyla Sıhhiye Meydanı ve Ulus civarındaki bazı yollar 21.00’e kadar trafiğe kapalı kalacak.

Yürüyüş için Ankara dışından 100’e yakın otobüs geldi, polis Başkentin 5 giriş noktasında tedbirler aldı. Gelen otobüsler, Atatürk Kültür Merkezi alanına alındı. Toplanma alanı olarak belirlenen Sıhhiye meydanı, bariyerlerle kapatılırken, alan içinde uzman ekiplerce patlayıcı madde araması yapıldı. İşçi ve işveren örgütlerinin üyelerinin yanı sıra vatandaşlara da açık olan yürüyüşe katılanlar, polis kontrolünde 7 ayrı noktadan üst aramaları yapıldıktan sonra miting alanına alınmaya başlandı.

6 BİN POLİS GÖREVLENDİRİLDİ

Olası provokasyonların önüne geçilmesi için miting çevresi ve yürüyüş güzergahında önceden belirlenen noktalarda polis ekipleri konuşlandırıldı. Miting alanında güvenliği sağlamak için Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik, Çevik Kuvvet, Terör ve Özel Harekat şubeleri başta olmak üzere, tüm branşlardan yaklaşık 6 bin polis görevlendirildi.

TEK SLOGAN ATILACAK

İşçi ve işveren örgütleri tarafından yürüyüş sırasında “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” sloganı dışında başka bir sloganın atılmaması ve sadece Türk bayrakları açılması kararı alındı.


Geniş katılım beklenen yürüyüşü organize eden işçi ve işveren örgütleri şunlar:
HAK-İŞ, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen), Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen), Türkiye Barolar Birliği (TBB), Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB)
Hasan POLAT/DHA