Ankara-İstanbul trenle 4.5 saat

Ankara-İstanbul seferini 4.5 saatte yapacak olan hızlandırılmış tren seferleri 4 Haziran Cuma gününden itibaren başlıyor. Hızlı tren yolculuğunun bedeli 24 milyon lira olacak.

ANKARA - Ankara-İstanbul arası sefer yapacak hızlandırılmış tren, ilk yolculuğuna 4 Haziran Cuma günü çıkacak. Deneme seferini, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın da katılacağı törenle yarın saat 09.30'da yapacak hızlandırılmış trende Ankara-İstanbul arası yolculuk 4.5 saat. Bilet ücreti ise 24 milyon lira.
TCDD, trenlerini hızlandırma projesi kapsamında ilk etapta Ankara-İstanbul güzergâhında başlattığı yol yenileme çalışmalarını tamamladı. Yaklaşık 7.5 trilyon liraya mal olan çalışmalarda raylar yenilenirken, traversler ve makaslar değiştirildi. Hızlandırılmış trenler 4 Haziran'dan itibaren düzenli seferlerine başlayacak. Ankara ve İstanbul'dan karşılıklı olarak saat 18.00'de hareket edecek trenler, 5 Haziran'dan itibaren ise sabah 06.00'da da kalkacak. TCDD, yolcu sayısına göre artırarak, saat başı sefer koymayı hedefliyor.