Ankara katliamında yaralanan öğretmenin taşındığı helikopterde bakanın yakını yolculuk mu yaptı?

Ankara katliamında yaralanan öğretmenin taşındığı helikopterde bakanın yakını yolculuk mu yaptı?
Ankara katliamında yaralanan öğretmenin taşındığı helikopterde bakanın yakını yolculuk mu yaptı?
CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Ankara katliamında helikopterle taşınan yaralı ile bir yakınının yolculuk yapıp yapmadığını Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na sordu.

RADİKAL - CHP İzmir Milletvekili Musa Çam'ın Ankara 'da canlı bomba saldırısının ardından yaşananlara ilişkin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi sundu. CHP'li Çam, "Aynı ambulans helikopterde bir yakınınızın seyahat ettiği ve o nedenle yaralı öğretmenin o kişi ile birlikte Denizli'ye götürüldüğü ve İzmir'e kara yolu ile gitmek zorunda bırakıldığı bilgisi doğru mudur?" diye sordu.

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam'ın soru önergesi şöyle;

"1. 10 Ekim 2015 günü Ankara'da patlayan bomba nedeniyle yaralanan Öğretmen Murat Akçalı, İzmir'e nakledilmesi gerektiği halde neden Denizli'ye götürülmüştür?

2. Aynı ambulans helikopterde bir yakınınızın seyahat ettiği ve o nedenle yaralı öğretmenin o kişi ile birlikte Denizli'ye götürüldüğü ve İzmir'e kara yolu ile gitmek zorunda bırakıldığı bilgisi doğru mudur?

3. Yaralı öğretmenin 'kara ambulansı' ile yolculuk yapamayacağı belirtilmesine rağmen neden beş gün boyunca ambulans helikopter için beklenmiştir? İddia edildiği üzere yakınınızın transfer tarihi mi beklenmiştir?

4. Bir süre önce kamuoyuna yansıyan görüntülerde, yerel seçim çalışması için ambulans helikopterle Kütahya'ya gittiğiniz bilinmektedir. Ambulans helikopter ile ilgili ihale şartnamesi ve sözleşme metnine dayandırdığınız bu durum, bakan yakınlarını da mı kapsamaktadır?

5. Eğer öyle ise, yakınınız, şartnamede söz edilen "yurt içi ve yurt dışı acil ve afet durumlarının yanı sıra tıbbi malzeme, ilaç ve numune nakli ile ayrıca Sağlık Bakanlığının görevleri ile alakalı iş ve hizmetleri ifa etmek üzere ihtiyaç duyulan kişilerin... taşınmasında kullanabileceği" hükmünün hangi bölümünden yararlanmıştır?" (ANKARA/DHA)