Ankara katliamının 11 şüphelisi adliyeye sevk edildi

Ankara katliamının 11 şüphelisi adliyeye sevk edildi
Ankara katliamının 11 şüphelisi adliyeye sevk edildi

(Fotoğraf: AA)

Ankara'da, 10 Ekim Cumartesi günü, barış mitingi katılımcılarına yönelik bombalı katliam saldırıyla ilgili olarak gözaltına alınan 11 şüpheli, bugün sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

ANKARA - Ankara Garı'nın önünde 10 Ekim Cumartesi günü çeşitli sendikalar ve meslek örgütleri tarafından düzenlenen barış mitingine yönelik olarak düzenlenen bombalı saldırıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 11 kişi, adliyeye sevk edildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ankara Adliyesi'ne götürüldü.

Zanlılar, Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosunda soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcılarına ifade verecek.

Bu arada adliye içinde ve çevresinde çok sayıda polis güvenlik önlemi aldı. Olası bir olaya müdahale için TOMA'lar da hazır bekletiliyor. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı son açıklamada cumartesi günü Ankara’da gerçekleşen saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 102’ye yükseldiğini duyurmuştu.

Henüz saldırıyı gerçekleştirenler ve örgüt bağlantısı olup olmadığı resmi makamlarca açıklanmadı. Ancak çeşitli güvenlik kaynaklarından basına yansıyan haberler , daha önce HDP Diyarbakır mitingine ve sosyalist gençlerin Suruç'taki etkinliğine bombalı saldırılar düzenleyen IŞİD hücresini işaret ediyordu.

(RADİKAL - AA)