Ankara metrosunda öpüşme eylemi

Ankara metrosunda öpüşme eylemi
Ankara metrosunda öpüşme eylemi
Ankara'da Kurtuluş metro durağında "Sayın yolcularımız lütfen ahlâk kurallarına uygun hareket ediniz" anonsu yapılmasını protesto etmek isteyenler sosyal medyada 'metroda öpüşme eylemi' için organize oldu.

Radikal.com.tr - Ankara metrosunda yapılan “ahlak kurallarına uygun hareket edin” anonsuna tepkiler büyüyerek devam ediyor.

Hafta başında Kurtuluş metro durağında bekleyen yolculara “Sayın yolcularımız lütfen ahlâk kurallarına uygun hareket ediniz” anonsu yapılmasını protesto etmek isteyen Ankaralılar sosyal medyada organize olarak ‘Kurtuluş Metro’da Öpüşüyoruz’ kampanyası başlattı.
Bu amaçla Facebook’ta bir de sayfa açan eylemciler, 25 Mayıs Cumartesi akşam saat 18:30’da Kurtuluş Metro durağında öpüşerek durumu protesto edecek.

Metro yetkilileri yolcuların tepkisine yol açan bu anonsu “Metronun kameralarında uygunsuz şekilde görülen gençler için uyarı yapılıyor” şeklinde savunmuş, CHP Ankara Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Levent Gök de konuyu Meclis gündemine taşıyarak İçişleri Bakanı Muammer Güler’in cevaplaması istemiyle soru önergesi vermişti.

SEKS OTOBÜSÜ
İstanbul ’da da 2011 Nisan ayında Taksim - Sarıyer seferini yapan İETT otobüsü şoförü ‘ahlaka aykırı’ davrandıklarını düşündüğü genç bir çifte "Otobüs seks yapma yeri değil" sözüyle çıkışmış, ardından başlayan kavgada gençlerden biri darp edilmişti. Bu olayın ardından da sosyal medyada organize olan gruplar otobüste ‘ahlaka aykırı’ davranma protestosu gerçekleştirmişti.


  http://www.radikal.com.tr/1134799113479932

  YORUMLAR
  (32 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  videosunuda koymuşlar - elifim2

  Okadar saçma uygulamalar yaparsanız olacağı bu videosunuda koymuşlar https://www.youtube.com/watch?v=q46zq8niHn4

  videosunuda koymuşlar - elifim2

  https://www.youtube.com/watch?v=q46zq8niHn4

  Öpüşün! - osmano

  Zaten siz sevgi denen şeyden anlasaydınız bu dünya bu halde olmazdı.

  Bıktım! - Kayzer1420

  Bu din denen şey ne kadar da güçlü birşey miş.Karşında kim olursa olsun ister cahil ister okumuş ister prof...Din damarına bastın mı dünyayı kurtar yine de baş gelemezsin(Özellikle din ile igili ezber bozduğun zaman) yani bu din,namus müslümanlık konusunda gerekmedikçe bu kişilerle hiç ağız dalaşına girmiyeceksin onları lağvetmek istiyorsan eyleme katılacaksın-öpüşme eylemine-o zaman aval aval bakarlar vede sen de onlara öyle bir bak ki içten içe lağvetsinler kendilerini.Ne kadar güzel haykırmış:''Din,sahtekarların insanları kandırmak için kullandığı birer maskedir.''

  eyleme nasıl katılacağız? - TheSellimmo

  arkadaslar eyleme katılmak için yanımızda partnerlemi gelmek gerekiyor, tek gelenlere partner sağlanabilecek mi??? eylem hakkında daha detaylı bilgi veriniz lütfen, biraz habercilikten anlayın :SSS

  özgürlük???? - keskesor

  bu nasıl bi özgürlük anlamadım açıkçası. yapılan anons her ne kadar hoş olmasa da öpüşmek ve sevişmek de çok özel ve iki kişi arasında gerçekleşen birşeydir ve bunu herkesin yanında yapmak marifet değildir. mesele inanıp inanmamak müslüman olup olmamakla ilgili değil biz insanız hayvan değiliz bizi onlardan ayıran utanma duygumuz var kendi özel hayatlarımız var buna herkesin şahit olmasına gerek yok üstelik bu durumdan hoşnut olmayan insanların olması da onların özgürlüğünü kısıtlamama adına yapılmaması toplumsal refah için daha yerinde davranışlar olacaktır

  akp gençlik kolları ve cemaat yine coştuğuna göre - janusmanus

  Reyhanlı da devletimizin doğrudan parmağı var. Uludere sırasında nasıl bir yobaz coşku yaşandıysa şu anda da alkoldür, sextir yine aynı coşku yaşanıyor.... Kendinizi nasıl zapt ediyorsunuz cidden merak ediyorum...İçinizdeki bu horgörü bu vahşet ve zorbalıkla allah sizi epey imtihan ediyor olsa gerek...İki rekat namazın paklayamayacağı günah yok değil mi mümin kardeşim.Allahtan gavur ve kefere diye bir şey var da değil mi... yoksa bu halinizle adil bir tanrının cehenneminde bile kendinize zor yer bulurdunuz...