Ankara metrosunda panik

Ankara metrosunda panik
Ankara metrosunda panik
Bu sabah metroyu kullanan Ankaralılar korku dolu anlar yaşadı. Elektrik sistemindeki arıza nedeniyle tünelde kalan yolcular, karanlıkta, rayların üzerinde bir sonraki istasyona kadar yürüdüler. Ve o anlar görüntülendi.

ANKARA - Ankara Metrosu'nun elektrik sisteminde sabah saatlerinde yaşanan arıza nedeniyle yolcular korku dolu anlar yaşadı. Elektrik verilmemesi üzerine tünelde kalan metronun yolcuları metrodan inerek yürüdü. Tünelde karanlıkta raylar üzerinde yürüyerek metro istasyonuna ulaşan vatandaşlar görevlilere de tepki gösterdi. O anlar bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülendi. 

Ankara Metrosu'nun elektrik sisteminde sabah saatlerinde arıza meydana geldi. Arıza nedeniyle Sıhhıye- Kızılay istasyonları arasında tünelde duran metronun yolcuları mahsur kaldı. Metroda mahsur kalan vatandaşlar, metrodan indirilerek karanlıkta raylar üzerinde metro istasyonuna ulaştı. Yürüyerek metro istasyonuna ulaşan vatandaşlardan bazıları da görevlilere tepki gösterdi. Vatandaşların tahliye edilmesi ve yaşanan korku dolu anları bir vatandaş cep telefonuyla saniye saniye görüntülendi. Güvenlik görevlileri görüntü çeken vatandaşa engel olmak isteyince kısa süreli tartışma yaşandı.

Arızanın giderilmesi üzerine Ankara Metrosu'nun seferleri yeniden başladığı öğrenildi.


Murat VAROL - Tahsin GÜNER / DHA