'Ankara saldırısının arkasında karmaşık ilişkiler ağı var'

'Ankara saldırısının arkasında karmaşık ilişkiler ağı var'
'Ankara saldırısının arkasında karmaşık ilişkiler ağı var'
CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Ankara'daki saldırıyı gerçekleştiren iki canlı bombanın kimliklerinin belirlendiğini söyledi. Fırat ayrıca, ilişkiler ağının ortaya çıkarılması için kimliklerin şimdilik açıklanmayacağını ifade etti.

RADİKAL - Gazeteci Hande Fırat, katıldığı canlı yayında, Ankara ’daki saldırıyı gerçekleştiren canlı bombaların kimliklerinin belirlendiğini ileri sürdü.

CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Mirgün Cabas’a konu ile ilgili detayları anlattı. Saldırının arkasında karmaşık bir ilişkiler ağı olduğu bilgisine ulaştığını söyleyen Fırat, “Devlet şu an itibarı ile canlı bombaların kim olduğunu biliyor” dedi. İlişkiler ağının ortaya çıkarılması için kimliklerin açıklanmayacağını belirten Fırat, yetkililerin çok karmaşık ilişkileri çözmeye çalıştığını ve canlı bombaların talimatları nereden aldıklarını araştırdıklarını belirtti.

Sputnik Türkiye muhabiri Hikmet Durgun, 2 canlı bombanın IŞİD üyesi olduğunu, alana bomba yüklü çantayla geldiğini ve Ankara’da hücre evinde kaldığını duyurmuştu.

Demirtaş: Ankara'daki patlama IŞİD bağlantılı bir terör saldırısına benziyor

Numan Kurtulmuş: Ankara'daki saldırıda 2 canlı bomba 5'er kilogram TNT kullanmış