Ankara Üniversitesi'nde Nevruz kutlamasına güvenlik bıçak çekti!

Ankara Üniversitesi'nde Nevruz kutlamasına güvenlik bıçak çekti!
Ankara Üniversitesi'nde Nevruz kutlamasına güvenlik bıçak çekti!
Cebeci Kampüsü'ndeki Nevruz kutlamasında bir özel güvenlik görevlisinin bir öğrenciye bıçak çekmesi üzerine çıkan tartışma arbedeye dönüştü.
Haber: MEHMET BİLBER / Arşivi

ANKARA - Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde Nevruz kutlaması yapmak isteyen öğrencilerle özel güvenlik görevlileri arasında tartışma yaşandı. Bir özel güvenlik görevlisinin bir öğrenciye bıçak çekmesi üzerine tartışma büyüyerek arbedeye dönüştü. Olayın büyümesi üzerine çok sayıda Çevik Kuvvet Ekibi ve bir TOMA aracı kampüse girdi. Çevik Kuvvet’in yoğun biber gazı kullandığı çatışmada çok sayıda ambulansın kampüse giriş-çıkış yaptığı görüldü. 
Yaşanan olaylar üzerine üniversitenin akademisyenleri araya girerek, çatışmanın devam etmesini engelledi. Akademisyenler ve Çevik Kuvvet amirlerinin görüşmesinin ardından polis kampüsten çıktı. Polisin okulu terk etmesiyle birlikte öğrenciler kampüs içerisinde ateş yakarak Nevruz kutlamasını gerçekleştirdi. Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyesi Zeliha Etöz, polisin kampüse çok sayıda gaz bombası attığını, bu gaz bombalarından bazılarının da fakültelerin içine geldiğini söyledi. Etöz, “Olaylar nedeniyle sınavlar iptal edildi. Birçok öğrencimiz yaralandı. Bir öğrenci kalp spazmı geçirerek ambulansla hastaneye kaldırıldı. Sadece bizim fakültemizde 2-3 öğrenci ayakta tedavi gördü” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/112599311259938

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Özgürlük bunun neresinde! - sümeyye4828

  Bu haberi kınıyorsunuz ,öğrenciler demokratik haklarını kullanıyorlar, bütün suç güvenlik görevlisinde öyle mi?size ordan konuşması kolay geliyor sanırım..öcalana özgürlük ,kürdistana statü pankartı açarak özgürlük adı altında ben dahil olmak üzere onlarca masum arkadaşımın 1 saat boyunca okulun içinde mahsur bırakıldığımızı biliyor muydunuz siz? ayaklarımızın altından gaz bombalarının geçtiğini,kafamızın üstünden taşların atıldığını biliyor muydunuz? hani benim özgürlüğüm! 18mart günü hukuk fakültesine asılan Türk bayrağını indirdiklerini,asanların da kafalarını yardığını kollarını kırdığını biliyor muydunuz! siz bana kalkıp ne özgürlüğünden bahsedyorsunuz.

  hayır - kullaniciadlikisi

  bu haberi kınıyorum, öğrenciler demokratik haklarını kullanarak şiddet/hakaret içermeyen bir pankart astı ve kendini bilmez bi özel güvenlikçinin kralına yaranmak için müdahale etmesi sonucu olaylar çıktı. belge isteyen nirvanaya ulaşsın. adam polisin ne işi var kampüste demiyor da öğrencilere çamur atıyor.

  Ankara üniversitesinde hk. - fgemak

  nevruz kutlamaları bir bayram şenliğinden çok Türk halkına karşı oluşturulmuş bir gövde gösterisine dünüşürse,özellikle de üniversitelerde bu durum yaşanırsa 1970 li yılların sağcı solcu kutuplaşmalarına benzer bir tablo oluşturacaktır o günleri yaşayan şimdi 60 lı yaşlardaki insanlarımız o günlerin trajedisini çok iyi hatırlayacaklardır.bu durum üniversitelerin, yurtların Türk Kürt şeklinde ayrılmasına neden olacaktır.üniversitelerde bu tür gövde gösterilerine son verilmesi, kutlamaların üniversite dışında yapılması isabet olacaktır diye düşünüyoruz.

  Ankara siyasal bilgiler fakültesi öğrencisi olarak - ahmetkasap

  bu haberi kınıyorum. Öğrenciler, 'abdullah öcalana özgürlük kürdistana statü' yazılı bir pankart açtı. Ve güvenlik görevlisinin müdahale etmesi sonucu, güvenlik görevlisi darp edilmiştir. Elimde fotolar var. Belge isteyen bana ulaşsın.

  Ozel guvenlik - Fidel Cinar

  bu ozel guvenlik yakinda silahlandirilacak sen kimsin de bicak cekiyorsun. Bunlar Diskotekte badigart olamayacak sivri zekalilar. NEWroz halklarin bayrami kutlanacak

  Haydaaaa - herdem123

  Bi bu eksikti. insanin kani donuyor gercekten. ozel guvenlige bicilen misyonun zirvelesmesidir. insan bi kisinin sorumsuzlugu deyip gecmek istiyor ama ya o ogrencileri bicaklayip faciaya sebebiyet verseydi dusuncesi bile korkutuyor. Rektorler iste ozel guvenlige sahip cikmazsaniz onlar size boyle sahip cikar...

  iki insan - osmaniyettin

  bu kalp sorunu yaşayan kişi "teröriz"dir, ama akit gazetesinin muhabiri kahramandır kiminin gözünde.. sonra bu beyinlerle biyere gideriz diye umuyoruz?