Ankara Valiliği: Hesabı sorulacak

Ankara Valiliği: Hesabı sorulacak
Ankara Valiliği: Hesabı sorulacak
Ankara Valiliği 'gençlerin masum duygularının arkasına gizlenen ideolojik hedefleri Ankara halkının asla unutmayacağını' söyledi.

ANKARA - Ankara Valiliği Gezi Parkı eylemleriyle ilgili bir açıklama yaparak “Şehrimizin dirlik ve düzenini bozmaya kalkışanların hesap vermelerini sağlamada kararlı olduğumuzu belirtiriz” dedi. Valilik açıklamada, gençlerin masum duygularının arkasına gizlenen ideolojik hedefleri Ankara halkının asla unutmayacağını söyledi.

ORANTISIZ MÜDAHALE ARAŞTIRILIYOR 
Valilikten bu sabah yapılan açıklamada, “Müdahalelerde gereklilik, ölçülülük ve orantılılık şartlarına uygun olmayan davranışlarda bulunan personellere ilişkin iddiaların tespit edilmesine esas olmak üzere araştırma, inceleme ve soruşturmaların Mülkiye ve Polis Başmüfettişleri tarafından sürdürülmekte olduğu” belirtildi.

'PROFESYONELCE MÜDAHALE ETTİK'
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İllegal örgütlerce başta Kızılay Meydanı olmak üzere ana cadde ve sokaklar ile parklarda sürdürülmek istenen kanunsuz eylemlerin, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini giderek tehdit etmesi üzerine, güvenlik kuvvetleri tarafından meşrutiyetten ayrılmadan, profesyonel ve sorumluluk bilinciyle gereklilik, ölçülülük ve orantılılık esası içerisinde müdahaleler yapılmıştır. 944 kişinin gözaltına alındığı olayların görüntüleri ve diğer teknik tespitlere dayalı çalışmalar aralıksız sürdürülmekte olup sorumluları hakkında yasal işlemler en kısa zamanda sonuçlandırılacaktır.
Dünyanın bütün güzelliklerini ve başarılarını hak eden sevgili gençlerimizin masum ve samimi duygu ve heyecanlarının arkasına gizledikleri ideolojik hedef ve kötü niyetlerini şiddet olarak ortaya koyan ve kargaşa yaratarak şehrin genel hayatının sürdürülebilirliğini ortadan kaldıran, çatışmalarla halkımızın ortak hakkının bulunduğu kamu mallarını yakıp yıkan ve de bunu demokratik bir hak mücadelesi gibi göstermek isteyenleri Ankara Halkı asla unutmayacaktır.
İllegal örgütlerce sürdürülmek istenen şiddete dayalı kanunsuz eylemler sonucunda 112 Ambulansları ile hastanelere nakledilen 248 vatandaş ve 133 polis memuru yaralanmıştır. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz. 

Sevgili gençlerimizin talepleri ve hassasiyetlerini anlayarak ve dikkatle analiz ederek ve de Ankara Valiliği olarak varsa üzerimize düşenleri samimiyetle ve işbirliği içerisinde yapacağımıza inanmanızı isteriz. Başkent Ankara’nın genel hayatını olumsuz etkileyen, huzur ve güvenliğini ortadan kaldıran, şehrimizin dirlik ve düzenini bozmaya kalkışanları Türkiye Cumhuriyeti Kanunları ve Adaleti önüne çıkarmada ve hesap vermelerini sağlamada kararlı olduğumuzu belirtir; Aziz Ankara’lılara gösterdikleri duyarlılıkları, anlayışları ve her zaman ortaya koydukları aklıselim davranışlarından dolayı bir kez daha teşekkür ederiz.”


  http://www.radikal.com.tr/1138095113809510

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Vali? - Hüseyin Şevki Topuz

  Ankara'da vali de mi var?

  Ankara Halkı da - anaximenes

  sizin yarattığınız vahşeti unutmayacak..

  Ankara halkı adına konuşmayın lütfen... - Jean-Luc Picard

  Zira siz RTE'nin iradesiyle atandınız.

  Çok hesap sorucu gördüm sizi! - brandywine06

  Başbakan ayrı, hükümet ayrı, valilik ayrı. Nasıl vereceğiz bu kadar hesabı?! Hele başbakan! Sora sora bitiremedi. Oysa ilk gün gidip gençler siz ne istiyorsunuz diye sorsaydı! Bu arada bir de böyle eylemler olacağı yönünde istihbaratları varmış. İyi de istihbaratı olan adam düşünmez mi hiç nasıl bir politika izleyeceğini?! Hiç düşünmüş gibi görünmüyorlar. İlk günlerde herkes ayrı telden çaldı. Neyse ki başbakan herkesi hizaya getirmiş de hepsi hesap sorucu moda girmişler. Valla başbakan olmasa nasıl nefes alacaklarını bile bilemez gibi görünüyorlar. Allah sonlarını hayır etsin.

  Sevgili Genç Konuşuyor: - oz6e

  ''Sevgili gençlerimizin talepleri ve hassasiyetlerini anlayarak ve dikkatle analiz ederek ve de Ankara Valiliği olarak varsa üzerimize düşenleri samimiyetle ve işbirliği içerisinde yapacağımıza inanmanızı isteriz.'' Tamam, talep ediyorum. Hükümet ve yakın çevresinin acilen istifa etmesi gerekiyor.''Başkent Ankara?nın genel hayatını olumsuz etkileyen, huzur ve güvenliğini ortadan kaldıran, şehrimizin dirlik ve düzenini bozmaya kalkışan ''sizleri'' Türkiye Cumhuriyeti Kanunları ve Adaleti önünde hesap verirken görmek istiyorum.

  valican - kullaniciadlikisi

  vali bey! illegal örgüt de sensin marjinal de. tüm medyada yürüttüğünüz karalama kampanyaları şiddetini artırarak devam ediyor çünkü kaybediyorsunuz! faşizmin mağlubiyeti bu sefer büyük olacak!

  Ankara Valiliği Saçmalamasın - halukaka

  Ankara Valiliği (ve elbette İstanbul Valiliği de) saçmalamayı bıraksın da insanları taammüden öldürmeye yönelik fiillerin hesabını versin; bunların faillerini halka açıklasın ve şeffaf bir yargılamanın önünü açsın. Brezilya'da da olaylar oluyor. Orada polisin nasıl gaz sıktığını görüyoruz (yerden sektirerek, yavaşça) burada Ankara'da, İstanbul'da polisin nasıl gaz sıktığını görüyoruz (kafadan sekecek şekilde)... Polis polisten beklenecek profesyonellik ve tarafsızlığı sergileyememiştir ve bu da halk arasında poliste fetullah gülenci bir yapılanma olduğuna dair söylentileri güçlendirmektedir. Zira polis göstericilere tarafsızca yaklaşsa, kendisini bu olaylara taraf görmese göstericilere bu denli nefretle müdahale etmezdi. Birini tutuklamak, etkisiz hale getirmek ayrıdır; bunu yaparken tekmelemek, 5-10 kişi tek insanı dövmek, kafasına yakın mesafeden kapsül sıkmak, plastik mermiyi kafaya denk gelecek şekilde sıkmak ayrıdır...