Ankara Valisi'ne insan hakları ödülü

Ankara Valisi'ne insan hakları ödülü
Ankara Valisi'ne insan hakları ödülü
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'e insan haklarına katkıları ve örnek gösterilebilir çalışmalarından dolayı 'Teşekkür Belgesi' verdi.

Radikal.com.tr - 29 Ekim'de Ankara Ulus'ta yapılan kutlamalarda gaz bombalı polis müdahalesi nedeniyle çok eleştirilen Vali Alaattin Yüksel'e Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı 'Teşekkür Belgesi' verdi. Sözcü gazetesinden Yavuz Alatan'ın haberine göre, belge, " Türkiye ’de insan haklarının geliştirilmesine ve korunmasına katkıları ve diğer insan hakları kurullarına örnek gösterilebilir çalışmalarından dolayı" verildi. 
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı tarafından Ankara Valiliği’ne gönderilen yazıda şöyle denildi, ”Kurulduğundan bu yana aylık faaliyet raporlarından ve medyadan edinilen bilgilere göre İl İnsan Hakları Kurulunun üyeleriyle birlikte uyumlu ve kaliteli çalışmaları, ülkemizde insan haklarının korunması ve geliştirilmesine hazırlamış olduğu raporlar, inceleme gezileri, aktiviteler, dokümanlar ve ‘Kimsesizler Oteli’ uygulaması ile diğer insan hakları kurullarına örnek gösterilebilir durumda olması dikkate değer bulunmuştur. İnsan haklarına katkılarından dolayı Sayın Vali Alaaddin Yüksel’e teşekkür ve takdirlerimizi sunar başarılarınızın devamını dileriz.” 
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı tarafından Teşekkür Belgesi ile ödüllendirilmekten büyük onur duyduğunu belirten Vali Yüksel, "Yaşlısını, yoksulunu, düşkününü, işsizini, engellisini kucaklayan ve toplum içinde uyumlaştıranın devlet olduğunu" söyledi. Vali Yüksel, “Vatandaş odaklı hizmet anlayışı içerisinde etkin, verimli ve süratli hizmet sunabiliyor ve kimsesizin kimsesi olabiliyorsak işte o zaman çağdaş devlet tanımını hak etmiş oluruz” dedi. 

2 TON SU SIKILMIŞTI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Ankara Valiliğinin ‘izinsiz gösteridir müdahale ederiz’ diye izin vermediği ‘Seferberlik Yürüyüşü’ne katılanlara yapılan müdahalede 43 kişi çeşitli yerlerinden yaralanmıştı.
5 bin polisin 2 polis helikopteriyle gerçekleştirdiği müdahalede göstericilere 2 ton su sıkılmıştı. Yüzlerce kişi de biber gazından etkilenmişti.


  http://www.radikal.com.tr/112037211203728

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  haber ve resim - erenirmak

  Sayfa editörü eline sağlık. Bir de 4C işçilerini güvenpark ta havuza kaçmış iken ıslatma fotoğrafını bulursanız haber dört dörlük olacak.

  Hak'lamak! - nebraska1

  İnsanları çok güzel hak'ladığı için verilmiş sanırım.

  İNSAN HAKLARINI DA CIVITTIK. - m.rozbilen

  Kendin çal kendin oyna buna denir.Halkla,aklımızla alay ediliyor.Bizleri uzayda yaşıyor düşünüyorlar galiba.İnsan hakları ödülü bu kadar basit mi? Ödülü takdir edene hangi ödülü vemek lazım acaba? Allahım sen aklımıza mukayit ol.Kafayı yemek üzereyiz.

  Ödül doğru ama adı yanlış. - citizen

  O ödülün adı insan haklarına katkı ödülü değil, "başbakanlıkça verilen talimatı başarıyla yerine getirdin" ödülü olmalıydı. 29 Ekim günü Ulus'ta yaşananların bir tek fotoğraf karesi bile bırakın böyle ödül almayı koltuğunda bir dakika bile oturtmaz kişiyi. Ama burası Türkiye.

  Körler sağırlar - vancetti

  Körler, sağırlar bir birini ağırlar. Tam da bu terime uygun. Önce dünya insan hakları sicilinize bir baksanız daha iyi ederdiniz.

  Ulke... - akropol

  Boyle basa boyle tarak.... Halklariimiz hic bir seyde hatali degil!!! Zira sorun tarihsel. Onlari suclamak ( bunlari iktidara getirmekten dolayi ) oc mantigi olur.

  Kim Vermis Kim? - user1107643

  Ödülü verene bak: Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı! Erdogan'a niye vermemisler ki? Ayip etmisler simdi bak!