Ankara'da askeri servislere bombalı saldırı: 28 ölü

Ankara'da askeri servislere bombalı saldırı: 28 ölü
Ankara'da askeri servislere bombalı saldırı: 28 ölü
Ankara Kızılay'da Genelkurmay Başkanlığı'na 300, TBMM'ye 500 metre mesafede askeri servis araçlarının geçişi sırasında bomba yüklü bir araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 28 kişi hayatını kaybetti, 65 kişi de yaralandı. Yaralılardan 30'u gece geç saatlerde tedavilerinin tamamlanmasının ardından hastanelerden taburcu edildi.

RADİKAL - Ankara Çankaya’da Genelkurmay Başkanlığı Kavşağı’na 300 metre mesafede bombalı saldırı gerçekleşti. Saat 18.31'de bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıyla, 3 askeri servis aracı hedef alındı.

Ankara Valisi, saldırının bomba yüklü araçla gerçekleştiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise ilerleyen saatlerde yaptığı açıklamada, 21 vefat olduğu bilgisinin kendilerine geldiğini söyledi.

Saat 21.20 kameraların karşısına geçen Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, can kaybının 28'e yükseldiğini ifade etti.

Yaralı sayısının ise 65 olduğu açıklandı. Genelkurmay Başkanlığı saat 01.00 civarında yaralanan 61 kişiden 30'unun taburcu edildiğini 31 yaralının 8'inin GATA'da, 23'ünün ise sivil hastanelerde tedavi altında olduğuNU açıkladı.

Yaralıların hayati tehlikesinin olmadığı yönünde bilgi alındığı ifade edilen açıklamada, saldırı sırasında lojman yakınında bulunan ve hafif yaralanan Hava Tuğgeneral Reha Ufuk Er ve eşinin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.


Olay yerindeki çok sayıda yaralıya sağlık ekipleri müdahale etti.

Ankara’daki patlama sonrası çıkan yangın ise itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülebildi.


Genelkurmay: Alçakça saldırıyı şiddetle kınıyoruz

BAŞBAKANDAN İLK AÇIKLAMA

Ankara’daki patlama sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan açıklama geldi. Davutoğlu yaptığı ilk açıklamada, “Patlama sesi geldi, bakacağız” ifadesini kullandı.

32 AMBULANS SEVK EDİLDİ

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise şu bilgiler verildi: Patlamadan 4 dakika sonra ilk ambulansımız olay yerine ulaşmıştır. Hemen ardından 32 ambulansımız olay yerine ulaşarak yaralı sevklerini süratle gerçekleştirmiştir. Yaralılar en yakın hastanelere sevk edilmiştir. Kan ihtiyacımız bulunmamaktadır. Tüm branşlarda uzman hekimimiz mevcuttur. Yoğun bakım, yanık ve ameliyat üniteleri konusunda herhangi bir yer sıkıntısı bulunmamaktadır

Dünya Ankara'daki patlamayı böyle gördü

Gökçek: Çoğunluğu askeri personel şehit oldu