Ankara'da Başbakan hazırlığı

Ankara'da Başbakan hazırlığı
Ankara'da Başbakan hazırlığı
AK Parti, "gezi" olayları sonrası yaptığı gibi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yurt dışı dönüşü karşılama töreni yapacak.

Ankara - Başbakan Erdoğan, resmi ziyaret için bulunduğu Pakistan’dan akşam saatlerinde dönecek

Erdoğan’a destek için havalimanına çok sayıda insanın gideceği öğrenildi. AK Parti Ankara İl Başkanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in organize edeceği törende 17 Aralık operasyonunun “uluslar arası” bir komplo olduğuna vurgu yapan pankartların olması ve “Erdoğan’ı yedirmeyiz” türü mesajlara ağırlık verilmesi bekleniyor. AK Parti, Erdoğan’ı karşılama törenine “halk desteği” görüntüsü vermek istiyor. Havanın eksi 10’larda olmasından dolayı katılımın sınırlı kalabileceği söyleniyor. Erdoğan’a karşılama töreni önceki akşamdan itibaren sosyal medyada duyuruldu. Gençlik Kolları, “Eksi 10 derecede Başbakanımızı karşılamaya hazır mıyız?” mesajları attı. Gün boyu da partililer telefon mesajlarıyla karşılamaya çağrıldı 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , “gezi olayları” sonrası önce İstanbul’da kalabalık kitle tarafından karşılanmıştı. Ankara’daki karşılama ise miting havasında geçmiş , Erdoğan havalimanından konutuna kadar 5 ayrı yerde konuşma yapmıştı.