Ankara'da bombalar mermiler sokaklarda

Başkentte Cemre Parkı'nda bir poşetten iki el bombası çıktı. Bir alışveriş merkezinin önündeki naylonda 200 adet mermi bulundu

 

ANKARA - Demetevler Cemre Parkı'nda bir ağacın altına bırakılmış poşette 2 adet el bombası bulundu. Çankaya'da dün gece bulunan poşetten ise 200 adet G3 piyade tüfeği mermisi çıktığı öğrenildi.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, İvedik Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Cemre Parkı'nda güvenlik görevlileri, bir ağacın altına bırakılmış poşet içinde 2 el bombası olduğunu görerek, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi, çevreyi güvenlik çemberine alarak, el bombalarının bulunduğu yerde inceleme yaptı. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğünden gelen ekiplerin çalışmasının ardından, el bombaları, incelenmek üzere Polis Kriminal Laboratuvarına gönderildi. Terörle Mücadele ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı.

POŞETTEN MERMİ ÇIKTI

Yine baştkentte Çankaya'daki bir alışveriş merkezi önüne bırakılan poşetten şüphelenen bir vatandaşın ihbarı üzerine olay yerine giden polis ekipleri, poşeti alarak incelemek üzere Emniyete götürdü. Poşet içerisinden 200 adet G3 piyade tüfeği mermisi çıktığı, mermilerin incelenmek üzere Kriminal Polis Laboratuvarına gönderildiği bildirildi. (aa)