Ankara'da bombalı ambulans alarmı

Ankara'da bombalı ambulans alarmı
Ankara'da bombalı ambulans alarmı
Ankara'nın en merkezi bölgelerinden Ulus'ta bomba yüklü olduğu şüphesiyle bir ambulans polis tarafından durduruldu. Trafik bu noktadan tüm yönlere doğru kapatıldı. Bomba ihbarı asılsız çıktı

ANKARA - Diyarbakır 'dan Ankara’ya hasta getiren ambulans Ulus’ta polis tarafından durduruldu. Bomba ihbarı yapılan ambulans bomba imha uzmanları tarafından arandı. Yapılan arama sonucunda ihbarın asılsız olduğu anlaşılırken arama sırasında trafiğe kapanan yol tekrar açıldı.
Ankara’nın en işlek merkezi olan Ulus’ta sabah saatlerinde trafikte ilerleyen ambulans polis tarafından durduruldu. Polis ekipleri gelen ’bomba taşıyor’ ihbarı üzerine durdurulan ambulansta arama yapmak için olay yerine bomba imha uzmanları çağrıldı. Ekipler, ambulansta arama yapmadan önce yol güvenlik gerekçesiyle trafiğe kapatıldı. Ekiplerin ambulansta yaptığı aramalar sonucundu ihbarın asılsız olduğu ortaya çıktı.

Bomba araması yapılan 21 AR 686 plakalı ambulansın Diyarbakır’dan tedavisi süren bir hastayı Ankara’daki özel bir hastaneye getirildiği belirtildi. Ambulansta yapılan arama sonrasınnda trafiğe kapanan yol polis ekipleri tarafından tekrar açıldı. Ambulansta görevli olan personel olayla ilgili bir açıklama yapmadı. (dha)