Ankara'da çifte patlama

Ankara'da çifte patlama
Ankara'da çifte patlama
İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Ankara Tren Garı kavşağında saat 10.04'de iki ayrı patlama meydana geldiği bildirildi. İki bombalı saldırıda 30 kişinin hayatını kaybettiği bilgisi verildi. "Adli Tıp Kurumu cesetlerle doldu" diyen Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak ise ölü sayısının 47 olduğunu söyledi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada ise patlamayla ilgili 5 savcının görevlendirildiği ifade edildi.

RADİKAL - İçişleri Bakanlığı, Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen patlamada 30 kişinin öldüğünü ve 126 kişinin yaralandığını açıkladı. Bakanlık tarafından patlamaya ilişkin yapılan yazılı açıklamada saldırı kınanarak olayla ilgili bütün birimlerin çalışmalarını sürdürmekte olduğu bildirildi. Başsavcılık ise ölü sayısını 47 olarak verdi.


İKİ PATLAMA OLDU

İçişleri Bakanlığı'nın açıklaması, şöyle: "10.10.2015 tarihinde 12:00-16:00 saatleri arasında, Ankara Tren Garından Sıhhiye meydanına kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulmuştur. KESK, DİSK, TMMOB ve Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09:30 itibariyle Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10:04 civarında iki ayrı patlama meydana gelmiştir.

Patlama sonucunda ilk belirlemelere göre 30 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 126 vatandaşımızın ise yaralandığı değerlendirilmektedir. Yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde devam etmektedir. Demokrasimizi ve Ülkemizin huzurunu hedef alan bu menfur saldırıyı lanetle kınıyoruz. Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz."

Ankara'daki patlamalar dünya basınında

CHP'li Çam : İki patlama oldu, önüme bilye düştü

Ankara Barış Mitingi'nde patlama: Ölü ve yaralılar var